Fehérvár?Ljubljana 2-3

Ötből negyedszer is az Olimpija Ljubljana nyerte a két csapat párharcát a szezonban. Ehhez fantasztikus kapusteljesítmény kellett az egyik oldalon, sok hiba a másik oldalon. Nem kezdődik jól a középszakasz, nagyon nehéz időszakát éli a Sapa Fehérvár AV19, de kilenc meccs még hátravan.

Jól kezdte a meccset a Fehérvár, sok helyzetet alakított ki a magyar EBEL-csapat, miközben jó tíz percig a Ljubljana teljesen feladta a támadások lehetőségét. Ez nyilván nem zavart meg senkit, tavaly és idén is többször választotta már ezt a taktikát ellenünk a szlovén csapat, nem kevésszer sikerrel. A 12. percben egy óriási Pratt egyéni hiba után felrémlettek a tavalyi rájátszás vereségei, amikor is kívülről könnyű ellenfél látszatát keltette a zöld-fehér gárda, ám végül egy-két kontrával valahogy mégis nyert. A bekapott gól ezúttal is megfogta a Fehérvárt, akár újabb Olimpija-gól is jöhetett volna ebben a harmadban. De nem jött, Munro állt a lábán.

A második harmad elején nagyon gyorsan sikerült egyenlíteni, Bailey maradt egyedül a kapu előtt, és szépen fektette el Kuhnt. Máshogy állt a meccshez 1-1 után a Ljubljana, mint addig. Elkezdett támadni, és ennek köszönhetően változatos, ide-oda hoki alakult ki. A színvonal és a tempó nem volt magas, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de sokszor nem kidolgozott támadásokból, hanem védekezési hibából. Egy ilyen végén szerezte meg újabb góljával a vezetést az Olimpija, majd 1-2 után gyorsan jött az 1-3.

A 43. percben Sofron szabályosan ütközte le Coulombe-ot, aki nem tudta folytatni a játékot. A meccset 5 hátvéddel kezdő Ljubljana elvesztette legjobb bekkjét, és az utolsó 17 percet 4 védővel kellett lehozniuk. Sajnos nem sikerült ritmust váltani ezen az erősen alsó házi mérkőzésen. Nem tudtunk váratlant húzni, megindulni, komoly helyzetet kialakítani. Az Olimpija nyeregbe került. Csordogált a meccs, helyzetig nem is igazán jutottunk el, inkább csak helyzet lehetőségéig. A meccsnél csak a lelátói hangulat volt ekkor álmosabb. Közben két emberhátrányt is ki kellett védekeznünk, sikerrel tettük. A végén kaptunk egy fórt mi is, amit végre-valahára gólra váltottunk, Banham Mihály passzát bombázta közelről a hálóba. Lendületbe jött a Volán, nagy erőket mozgatott meg az egyenlítésért, de egy támadó harmadban a kapu előtt elkövetett szabálytalanság miatt Sikorcint szórták ki 2 percre 2,5 perccel a vége előtt. Egy perc múlva egy szlovén is kiállt, időt kértünk, de jó 50 másodpercig nem találtuk a korongot. 50 másodperccel a vége előtt lehoztuk Munrót. 8 másodperccel a vége eőtt 6 a 4 elleni támadásból Vas Márton lövését Kuhn nagy reflexszel védte, pedig már mindenki bent látta a korongot. Vas újra elhozta a bulit, Banham bődületes lövését nagy nehezen hárította a szlovén védelem. Nem állt mellettünk a szerencse ezen a meccsen.

Az EBEL két legrosszabb formában lévő csapata közül a szlovén nyert.

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Sapa Fehérvár AV19 2-3 (0-1, 1-2, 1-0)