Szélig két gólpasszt adott

A Ligue Magnus keddi játéknapján a Briancon a nem túl acélos, de azért főként otthon mindig szívósan küzdő Strasbourg otthonába látogatott. Ezúttal hamar eloszlattak minden kételyt a 2 pont sorsát illetően, ugyanis az első húsz perc után már 4-0-ra vezettek Széligék. Megnyugtató előnyükhöz a hátralévő két harmad mindegyikében még 3-3 gólt tettek hozzá és mivel a hazaiak mindeközben csak egy gólt voltak képesek szerezni, így 10-1-re nyertek. Több figyelemre méltó teljesítmény is akadt a vendégeknél, David Labrecque és a szlovén támadó, Bostjan Golicic is mesterhármast ért el, amit megtoldottak 2-2 assziszttal. Szélig Viktor sem panaszkodhatott, hiszen két assziszttal és +3-mal zárta a találkozót.

Vas Jánosék nem jártak ekkora szerencsével, ők a közvetlen rivális, a forduló előtt egy hellyel mögöttük álló Villard de Lans otthonába látogattak. Az első harmad után 3-1-re vezettek a hazaiak, ahonnan a Dijon már nem tudott fordítani, a hátralévő negyven percet 1-1-re hozták a vendéglátók, így a vége 4-2 lett. Vaséknak ezúttal nem ment a góllövés, az egész liga leggólerősebb sora ezúttal nem szerzett találatot, a magyar csatár -2-vel zárt. Ezen a meccsen is egy kanadai-szlovén páros vitte a prímet, hiszen Vincent Couture 2+2-vel, a volt fehérvári Matic Kralj pedig 1+2-vel zárt. Vereségükkel Vasék visszacsúsztak a 10. helyre a tabellán, de továbbra is nagyon szoros a középmezőny, hátrányuk a negyedikkel szemben mindössze három pont. A Briancon továbbra is második.

Bartalis István klubja, az Allsvenskanban szereplő Troja/Ljungby idegenben verte meg a tabellán három hellyel előtte álló Malmőt. A hazaiak szereztek vezetést az első harmad derekán, de a vendégek 37 másodpercen belül egyenlítettek. Sőt, a második harmad 9. percében a vezetést is megszerezték. Mindkétszer Markus Nilsson volt eredményes. Mivel Bartalisék kapusa, Christoffer Bengtsberg egészen parádés napot kifogva, 35 lövésből mindössze 1 gólt engedélyezve, 97% fölötti hatékonysággal védett, így a vezetést sikerült is megtartani. A tabellán nagy változás nincs, Bartalisék továbbra is a tizedikek.

Az ECHL-ben Kóger Dánielék az Ontario Reign-t fogadták. Két harmadon keresztül jól tartották magukat, hiszen a záró periódusra 2-2-es döntetlennel álltak fel a csapatok. Azonban az utolsó játékrészt elrontotta a Bakersfield, így a végén 5-3-ra kikaptak. Kóger pontot nem szerzett, mínusz egy ponttal zárta a találkozót. Érdekesség, hogy a hazaiak úgy hozták 1-1-re az első harmadot, hogy mindössze két kaput eltaláló lövésük volt, és úgy bukták el 3-1-re az utolsót, hoyg a kapura lövéseket 19-9-re megnyerték.

Cimkék: , , , , , , , , ,

VÁL 16:00 HUNNOR ÉLŐ
VB18 16:30 JPNHUN ÉLŐ