Debreceni bravúr a szlovák juniorligában

A 21-ből 20-at nyerő HK 91 Senicát győzte le a DHK.

Elmaradt mérkőzést pótoltak szerdán a szlovák junior első ligában, a Debrecen a listavezető Szenicét fogadta. A szlovák klub toronymagasan vezeti a tabellát, eddig 21 meccséből 20-at nyert, 19-et a rendes játékidőben. A Debrecennel azonban nem nem bírt, hiába nyerte a kapura lövéseket 54-18-ra.

Az első harmadban Könczei Áron révén a hazaiak szereztek vezetést, amit a vendégek csak a mérkőzés felénél tudtak kiegyenlíteni. A hajdúságiak azonban 3 perccel később visszavették a vezetést. Sőt, a 47. percben újabb találatukkal már 3-1 volt az eredmény. Hiába zárkózott fel 22 másodpercen belül ismét egy gólra a listavezető, a Debrecen újabb másfél perc elteltével visszaállította a kétfás előnyt.

A Szenice az 52. percben ugyan lőtt még egy gólt, szorossá téve a meccs végét, több gólt azonban már nem sikerült szereznie, 4-3-ra nyert a magyar csapat.

22 mérkőzés után a Debrecen a legjobban teljesítő magyar együttes a ligában, 40 ponttal a 7. helyen áll. Az UTE-Vasas 27 ponttal a 10., a nagyon fiatal csapattal szereplő MAC 23 ponttal a 12.