Fekete Dániel pontokkal tért vissza

Szombaton és vasárnap két mérkőzést is játszott Fekete Dániel csapata, a Feldkirch az osztrák-szlovén Inter-National-League-ben. Szombaton Bregenzerwaldba látogattak, ahol a magyar csatár vezérletével 5-4-re nyertek. Az első harmad 3. percében 21 másodperc alatt két gólt is lőttek, a második gólnál Fekete adta a passzt. A Bregenzerwald azonban szívós munkával a 27. percre kiegyenlítette az állást, többek között egy kettős előnynek köszönhetően. Innentől azonban újra átvette a kezdeményezést a Feldkirch, Spannring előbb emberhátrányból, majd egyenlő létszám mellett is betalált. Előbbi gólnál Fekete már aznapi második asszisztját szerezte. Ezzel a 2. harmad végére visszaállt a kétgólos vendégelőny. Sőt, az 52. percben újra emberhátrányból volt eredményes a Feldkirch, Fekete ezúttal nem előkészítő, hanem befejező szerepet vállalt. A hátralévő 9 percben még kétszer betalált a hazai csapat, mindkétszer emberelőnyből, de ez már kevés volt a fordításhoz. A vége így 4-5 lett, Fekete 1+2-vel zárta a mérkőzést.

Vasárnap otthon játszott a Feldkirch, az ellenfél a Triglav Kranj csapata volt. Ez sajnos nem sikerült olyan jól, mint a szombati, az első harmadban eldőlt minden. 20 perc elég volt ugyanis a vendégeknek ahhoz, hogy négy gólt lőjenek a házigazdáknak. Sőt, a második harmadban egy góllal növelni is tudták előnyüket, így 5-0-val kezdték a harmadik harmadot. Kapust is cserélt a Feldkirch, ami meghozta ugyan a remélt változást, de már túl későn és túl nagy hátrányról, így már csak szépíteni lehetett az eredményen, a vége 2-5 lett. Fekete pontot nem szerzett, egy kapott gólnál volt a jégen. A tabellát a Zell am See vezeti 19 mérkőzésen szerzett 44 ponttal, második és harmadik a Slavija és a Triglav, előbbi 18, utóbbi 20 meccset játszott, mindkettejüknek 28 pontja van. Negyedik a Bregenzerwald, ötödik a Feldkirch 19 meccsen szerzett 26-26 pontjával. A Lusteanu az utolsó, nekik 19 pontjuk van.

Az ECHL-ben Hetényi Zoltán csapata, a Cincinnati Cyclones vasárnap az Evansville IceMenhez látogatott. A 70 percnyi büntetést hozó találkozón az Evansville a 36. percre már 4-0-ra is vezetett és mivel a vendégek innen már csak egy találatra voltak képesek, sima 4-1-es vereséget szenvedtek. Hetényi Zoltánt nem nevezték a mérkőzésre.

Hári János év végi kölcsönadása lejárt, így a másodosztályú Djurgardentől ? 4 meccsen 1 gólpassza volt, 3 győzelem mellett 1 büntetős veresége volt Allsvenskan-csapatának ? visszatért eredeti klubjához, a Modóhoz. Az első hétvégén a juniorcsapatban lépett jégre, amelyet idegenben két nagy arányú győzelemre vezetett az országos top 10 bajnokság kezdetén. Előbb a Södertaljét verték 5-0-ra, majd épp a Djurgardenhez látogattak, ahonnan 6-1-es győzelemmel távoztak. Hári túlkorosként ez évben még játszhat az U20-ban, a 2 meccsen 2+3-mal zárt, 5 ponttal vezeti a kanadai táblázatot. Ettől függetlenül nyilvánvaló, hogy nem az szolgálja legjobban a fejlődését, hogy ebben a bajnokságban játszik. Remélhetőleg hamarosan ismét Elitserien-meccseken szerepel.

Cimkék: , , , , , , ,