Fehérvár–Salzburg 4-1

Hatalmas iramú, nagyon gyors mérkőzésen EBEL-története egyik legnagyobb győzelmét aratta a Sapa Fehérvár AV19. Mind a négy sor maximális fordulatszámon pörgött pillanatnyi lazítás nélkül hatvan percen át a 9 NHL-játékossal felálló Red Bull Salzburg ellen. Csapatunk megmutatta, a rossz sorozat ellenére sosem lehet leírni. Továbbra is a Fehérvár a Salzburg mumusa.

Nagyon nagy tempóban kezdte a meccset a Salzburg, nekünk jöttek, mint a veszedelem, de állt a Volán-védekezés, lövés alig jutott el Adam Munróig. Néhány perc után egyre többször értünk fel a KHL-ből igazolt Brückler kapujához, és tíz perc után már érett egy magyar gól. Hiába érett, nem érkezett meg ebben a harmadban.

Nem úgy a másodikban. Magosi, Johansson, Banham volt a korong útja, utóbbi szögről brutális erővel lőtte ki a hosszú felsőt. Ez a harmad is jól sikerült hazai szempontból, teljesen jogosan nyertük meg 1-0-ra, még akkor is, ha ekkor többször is Munro bravúrjaira volt szükség. Ugyanakkor Page mester sem panaszkodhatott osztrák válogatott kapusa teljesítményére.

Az utolsó felvonásban sem csökkent az iram és a koncentrációs szint, biztosan tartottuk az előnyt, és elöl sem adtunk fel semmit. Olyannyira nem, hogy egy Banham-parádé után Pratt érkezett tökéletes ütemben a passzra, és belőtte a második gólunkat. Daniel Welser elvesztette a fejét, egy bulinál lefejelte Baileyt, végleges kapott. Bár némileg érthetetlenül két Fehérvár-kiállítást is gyorsan ráfújtak a bírók, így hátrányba is kerültünk, de kihúztuk, és végül is alaposan kihasználtuk a fórt. Előbb Sofron István, majd Benk András szomorította el Pierre Page-ékat. Utóbbi 7. gólját lőtte a szezonban, öröm nézni, ahogy fejlődik az a sor, amely eredetileg a negyedik volt, és most ki tudja már, hányadiknak nevezzük. A kérdés az volt, meglesz-e a shutout Munrónak, nem lett meg, négy perc hiányzott hozzá, de ez legyen a legnagyobb bajunk. Még 4-1 után is pulzált a meccs, nem lankadtak a küzdő felek.

Egyénenként és csapatként is fergeteges teljesítményt nyújtott a Fehérvár a salzburgiak ellen, háromszor vertük le rajtuk azt a bizonyos 9-2-es vereséget. Kevés EBEL-csapat tudja ilyen szinten megfogni ezt a Red Bullt. Jan Neliba csapata egy csapásra újra elhitette mindenkivel, hogy képes kiharcolni a rájátszásba jutást.

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Sapa Fehérvár AV19 4-1 (0-0, 1-0, 3-1)

Red Bull Salzburg

EBEL. Székesfehérvár, 3467 néző. Játékvezetők: Kamsek, Potocan, Hribar, Kovács B.