Papírforma szerinti döntő Ufában

Ahogyan az elmúlt évek U18-as vb-eredményei után várni lehetett, Svédország?USA döntőt rendeznek az U20-as vb-n.2010 óta minden egyes alkalommal Egyesült Államok?Svédország döntő zajlik az ifjúságiak között ? USA az utóbbi 8 ifivb-ből 6-ot megnyert ? várható volt, hogy ez a trend hamarosan a két évvel idősebbeket is eléri. Kanada 2005-től kezdődően ötször nyert zsinórban, de három éve fordult a trend, és két ezüstérem után immár másodszor bukott az elődöntőben az U20-as vb-n.

Egy nappal a negyeddöntők után már az elődöntők keretein belül találkozott a világ négy legjobb junior-válogatottja. Az észak-amerikai rangadót játszották korábban, ahol az USA csapatkapitánya, a védő Jake McCabe találataival két góllal vezetett húsz perc után az ifjúsági világbajnokság címvédője. A mérkőzés további részében is az USA dominált, a szépítő gólt sikerült megszereznie Kanadának Ty Rattie révén, a végeredmény 5-1 az USA javára. A második videó mindent elárul a jégkorongmeccsek lelátói hangulatáról.

Az európai csapatok elődöntője több izgalmat hozott, tíz perc után már két góllal vezetett Svédország. A mérkőzés barátságos mederben zajlott, összesen három kis büntetést osztottak ki a játékvezetők. A második és a harmadik játékrész nyolcadik percében betaláltak egyszer-egyszer az oroszok, előbb a Dinamo Moszkva védője, Andrej Mironov góljával szépítettek, majd pedig a CSZKA farmcsapatával Harlamov-kupát nyerő Mihail Grigorenko találatával egyenlítettek. A hatvan perc nem hozott több gólt, ahogy a ráadás tíz perce sem, így büntetők döntöttek, ahol egyedül Sebastian Collberg talált be a hat büntetőző közül, így tehát a svédeknek az USA ellen kell megvédeniük a világbajnoki címüket január 5-én, szombaton.

A kiesés elkerülése ellen is rendeztek egy mérkőzést, a szlovák fiatalok 5-3-ra verték a letteket, Andrej Bires és Marko Dano is két-két gólt lőtt. A finneknek jelenleg 6, a szlovákoknak 5, a németeknek 1, a letteknek pedig 0 pontjuk van, így a Finnország?Szlovákia mérkőzés a torna hetedik helyéről, míg a Németország?Lettország összecsapás a kiesés elkerüléséről dönt.

Cimkék: , , , , , , ,

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO