Finnország?Magyarország 4-0

A biztos bennmaradás ellenére nagyon éles meccset játszott a két csapat. Nem voltunk esélytelenek, de a finn kapus mindent fogott.

Huszák Alexandra révén miénk volt az első nagy helyzet, de sajnos aztán két átlövésgóllal vezetést szerzett Finnország, amit egy kiválóan kivitelezett egyéni akcióval megtoldott az első harmadban, így 3-0-val ment el ez a játékrész. Egy pillanatra sem adta fel a magyar válogatott a mérkőzést, továbbra is alakítottuk ki a helyzeteket. A negyedik finn gól is egy megpattanó távoli lövés eredménye volt.

A harmadik harmadban már mindkét csapat az egy nap múlva esedékes negyeddöntőre is gondolt, a magyar csapat kapust cserélt. Poltzer Renáta kiválóan mutatkozott be a világbajnokságon, mind a 8 lövést fogta a harmadik harmadban.

A helyzetkihasználáson mindenképpen javítani kell, 10-12 hatalmas gólszerzési lehetőségből egyet sem váltottunk gólra, pedig még kettős emberhátrányban is volt szólónk. Annak ellenére, hogy a finn kapus kétségtelenül fantasztikusan dolgozott, ez megengedhetetlen a további meccseken. Nem érdemtelenül nyert a finn csapat, több A csoportos szintű játékosa van. Mindazonáltal mezőnyben végig egyenrangúak voltunk.

Fotó: IIHF.com

Nagyon jókor jött ki a szokásos peches széria, az nagyon valószínű, hogy még egyszer nem lesz a mi szempontunkból ilyen sok negatív esemény a két kapu előtt ezen a vb-n.

Nagyon jól védekeztünk, bár egy az egyben néhányszor elkorcsolyáztak mellettünk, de nem többször, mint mi tettük ezt. Végig zártak maradtunk, kontrára nem nyílt módjuk. Nagyon jól küzdött csapatunk, mindenki mindent megtett előbb a győzelemért, majd a gólszerzésért. Ezúttal nem jött össze semmi, de a mutatott játék és teljesítmény reményt keltő a folytatásra nézve. A hazai közönség 4-0 ellenére a levonuláskor ugyanakkora tapsban részesítette Magyarország női ifjúsági válogatottját, mint a győztes finn csapatot.

Magyarország 0-4 (0-3, 0-1, 0-0)