Kanada és Svédország már elődöntős

A junior világbajnokság alapszakaszának utolsó napján eldőltek a továbbjutás kérdései. Az első mérkőzésen a csehek hosszabbításban verték 4-3-ra a svájciakat, az USA pedig 9-3-ra a szlovákokat. A finnek 3-1-es első harmadot követően a második harmad negyedik percében egyenlítettek, majd miután Svédország újra elhúzott két góllal, még 5-4-re is felzárkóztak 10 perccel a játék vége előtt. Többre azonban már nem futotta az erejükből, míg a svédek egy emberelőnyt és egy üres kapus szituációt is kihasználva bebiztosították a győzelmüket. A vége így gólzáporos 7-4 lett, mindkét kapus 90% alatt védett.

A nap legjobban várt mérkőzésén az orosz válogatott az első harmadban ötperces hátrányba került, ami alatt a kanadaiak két gólt is szereztek. Hiába zárkóztak fel még abban a periódusban egy gólra a házigazdák, Nugent-Hopkins aznapi harmadik asszisztja a második harmadban megpecsételte a sorsukat. A kanadai csatár egészen elképesztő formában van, negyedik mérkőzésén már 11 pontnál jár, amivel természetesen vezeti a kanadai táblázatot. A 4-1-es végeredményt fél perccel a mérkőzés vége előtt Jonathan Huberdeau állította be, egy üres kapus találattal. Az összes mérkőzés gólösszefoglalója megtekinthető ide kattintva.

A nap végére kialakult a csoportok végeredménye is. E szerint Svédország és Kanada csoportelső, egyben már biztos résztvevője az elődöntőnek. Hogy kik lesznek az ellenfeleik, az szerdán derül ki, amikor Oroszország Svájccal, Csehország pedig az USA-val játszik. A kiesőről a finnek, a lettek, a szlovákok és a németek döntenek majd.