Szoros meccsek napja Ufában

Markus Granlund (aki egyébiránt Mikael Granlund öccse) volt a meccs embere a Finnország–Svájc mérkőzésen az U20-as A csoportos vb-n. Az első harmadban a svájciak elhúztak 2-0-ra, amit a második harmadban a finnek kiegyenlítettek. A harmadik játékrészben a helvétek ismét kétgólos előnyre tettek szert, de a finnek nem adták fel, előbb feljöttek egy gólra, majd Granlund 100 másodperccel a vége előtt szerzett második találatával egyenlíteni is sikerült. Mivel a hosszabbításban egyik csapat sem szerzett gólt, így jöhettek a rávezetések, melynek során az ötödik pár bizonyult döntőnek, Granlund beverte, míg a svájciak kihagyták, ezzel lett 5-4 a finneknek.

Következett a nap rangadója, a Kanada–USA összecsapás. Kanada 15 perc alatt kétgólos vezetést szerzett, amiből az amerikaiak csak az 52. percben tudtak faragni egyet emberelőnyből. Így hiába lőttek többet kapura, mint a kanadaiak, nem utolsósorban a 97% fölött teljesítő kapusuknak köszönhetően, a juharleveleseké lett a győzelem, 2-1 arányban. Újabb góljával az egész torna egyik legnagyobb sztárja, a kanadai Ryan Nugent-Hopkins megerősítette első helyét a torna kanadai táblázatán, melyet továbbra is toronymagasan vezet.

A Csehország–Lettország összecsapás is végig nagyon kiegyenlített játékot hozott, ami az eredményt illeti, hiszen kapura lövésekben óriási volt a cseh fölény: kétszer annyiszor próbálkoztak, mint ellenfelük. A csehek szereztek vezetést, amit az első harmad végén a lettek kiegyenlítettek. A második harmad 3. percében a csehek emberelőnyből visszavették ugyan a vezetést, de azt növelni nem tudták, így a 42. percben született lett találat ismét egyenlő állást eredményezett. Az 54. percben egy késleltetett kiállítást használtak ki Miroslav Prerosk tanítványai, majd 27 másodperccel a játékidő vége előtt ismét emberelőnyben be is biztosították győzelmüket, a vége 4-2 lett.

A nap utolsó mérkőzésén Szlovákia mérkőzött meg Németországgal. Sokáig érett a meglepetés, hiszen a németek a harmadik harmad elejéig vezettek az esélyesebbnek tartott, a házigazda Oroszországtól pontot rabló Szlovákia ellen. A 34. percben kettős előnyben született német találatra ugyanis északi szomszédunknak csak a 45. percben sikerült válaszolnia. Mivel egy gólnál többre az ő erejükből sem futotta a rendes játékidőben, így jöhetett a hosszabbítás. A 61. percben a szlovákok emberelőnyhöz jutottak és nem is hagyták kihasználatlanul a kínálkozó alkalmat, a hosszabbítás második percében lőtt góllal megnyerték a találkozót, a vége 2-1 lett.

Ezzel eldőlt, hogy a lettek és a németek utolsó helyen végeztek csoportjukban. Hétfőn hatalmas küzdelmekre van kilátás vagy a hagyományok miatt, vagy pedig a minél jobb pozíciók kiharcolásának érdekében. Előbbire lesz példa a Kanada–Oroszország és a Finnország–Svédország mérkőzés, utóbbira pedig a Csehország–Svájc és a Szlovákia–USA meccs.