Kanada?Magyarország 4-1

A világbajnoki címvédő Kanada több mint öt óra játékidő után kapott gólt az női ifjúsági világbajnokságon, Horváth Tifani talált a kanadai kapuba Huszák Alexandra és Jókai-Szilágyi Kinga átadásából. A 32. percben 1-1-re álltunk Kanadával, a második szünetben pedig csak 2-1 volt oda. Soha nem játszott szorosabb meccset Kanadával európai válogatott. Dicséretes ötöst érdemelnek a lányok.

Fantasztikus teljesítménnyel hokivilágra szóló eredményt ért el a magyar női U18-as válogatott a világbajnokság nyitónapján. A női ifjúsági mezőnyben Kanada és az Egyesült Államok uralkodik, még soha más csapat nem jutott a vb-döntőbe az eddigi öt világbajnokságon. Harmadot Kanada még csak az USA ellen vesztett, az európai csapatok összesen négy harmadot tudtak döntetlenre hozni ellenük, Svédország, Finnország és Oroszország után Magyarországnak sikerült ez a bravúr. Nem álltunk nagyon messze attól sem, hogy első európai válogatottként harmadot nyerjünk, de egy emberelőnyben kapott gól miatt ez nem jött össze.

Kanada tavaly a csoportban Svájcot 13-1-re, Németországot 6-0-ra, Finnországot 7-0-ra verték, majd az elődöntőben a svédeket 7-0-ra, a döntőben USA-t 3-0-ra. Az európai csapatok elleni kapura lövések száma a következőképpen alakult: 72, 80, 95, 33, és az azt megelőző évben is 65-70 között volt az átlag. Ehhez képest Magyarország végig féken tartotta Kanadát, 35 lövést engedélyezett a több mint egy évvel fiatalabb átlagéletkorú magyar csapat. Minden dicséretet megérdemel a Gömöri Csaba és Buzás Norbert által irányította együttes, és még annál is többet.

Egy dolgot azonban szem előtt kell tartani: mi nem azért mentünk erre a vb-re, hogy ezt a meccset megnyerjük, hanem azért, mert bent akarunk maradni. Mivel Finnország legyőzte Németországot, így ezt a kérdést már vasárnap megoldhatjuk. Délután a németekkel játszunk, ha bármilyen módon nyerünk, alighanem jövőre is ott leszünk az A csoportban. Nehéz dolgunk lesz, mert bár szombaton bebizonyítottuk, hogy akár Kanada ellen is tudunk kiválóan rombolni ? az emberhátrányos védekezésünk is emberfeletti ?, de vasárnap Németország ellen építkezni kell ? hogy Kanadának mennyit lőttünk kapura, azt most ne firtassuk ?, ami merőben más feladat. A bizalom azonban töretlen, ez a válogatott tényleg mindenre képes, azt szombat óta még jobban tudjuk, mint eddig valaha.

Kanada 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)