Az EBEL hivatalos állásfoglalása

Az EBEL hivatalosan is állást foglalt a december 26-i, Sapa Fehérvár AV19?HDD Telemach Olimpija Ljubljana mérkőzésen történtekkel kapcsolatban. Az alábbiakban a szöveget szó szerinti fordításban közöljük, kommentár nélkül.

“Az utolsó harmadban 1 perc 38 másodperc elteltével (41:38) a Sapa Fehérvár AV19 21-es számú játékosa, Kovács Csaba, a korongot az ellenfél kapuja irányába lőtte.

Miután a játékvezetők nem tudták eldönteni, hogy a korong a gólvonalon áthaladt vagy a kapuvason megpattant-e, ráadásul az esethez legközelebb álló játékvezető azt jelezte, hogy nem esett gól, a játékvezetők a videó gólbíró rendszert szerették volna felhasználni bizonyítékként a döntéshez.

Mivel a külső időjárási körülmények és a stadionban lévő nagyszámú közönség miatt a videógólbíró-rendszer lencséjén vízcseppek csapódtak ki, a játékvezetők számára nem volt lehetséges az eset használható ismétlését megtekinteni. Emiatt a játékvezetők úgy döntöttek, hogy nem esett gól.

Mindezeken felül a játékvezetők számára nem állt rendelkezésre a lehetőség, hogy a televíziós képeket használják fel a döntéshez, mivel az időmérő fülkében a televíziós kép nem állt rendelkezésre.

Ezek miatt az észlelések miatt a játékvezetők (dacára a később, a tv-képek alapján egyértelműen látható szabályos gól ellenére) a gólt nem tudták megadni.

A jégen meghozott döntés tényszerű döntés.”