Következetesen vezették a meccset, ültek a kiállítások

Énekes Lajos, a Sapa Fehérvár AV19 edzője értékelte a Fehérvár 2-1-es grazi vereségét: “Nincs olyan érzésem, hogy a játékvezetők elfújták volna a grazi meccset. Sokszor volt okunk a panaszra, ezúttal nem lehet, következetesen vezették a meccset, sajnos azt kell mondanom, ültek a kiállítások. Sokszor adtunk okot a büntetésekre, igaz, hogy helyenként kicsit szigorúak voltak, de nem ok nélkül ültünk ennyit.

Mihály Árpádot fejtámadásért küldték le, Sikorcin Ladislav pedig egy kapu előtti keveredés és vita során beijesztett fejjel, mintha le akarná fejelni az ellenfelet. Ilyen esetben nem lehet mást ítélni, mint azt a meccsen is tették a játékvezetők. Az első esetben egy kicsit rájátszott a hazai játékos, úgy tűnt, remélhetőleg nincs komoly baja, Sikorcin pedig szerencsére nem fejelt meg az ellenfelet, így bízhatunk abban, hogy nem kapnak hosszú eltiltást.

Az első harmadban jobban voltunk, uraltuk a mérkőzést. Szünet után feljöttek, és onnantól a Graz irányította a játékot. Több 5 a 3 és 5 a 4 elleni helyzetet kellett kivédekeznünk, nem is tudtak előnyből betalálni. Sokat és jól dolgozott a csapat, Adam Munro ismét kitűnően védett. A harmadik húsz percre úgy mentünk ki, hogy ismét mi irányítjuk a játékot, de ez a túl sok kiállítás miatt nem sikerülhetett. A döntő gól végül nagyon szerencsétlen körülmények között született, egy kapu mögötti bejátszás az egyik védőnk korcsolyájáról pattant a kapunkba, nem volt komoly helyzet.

Sok volt a felesleges, bottal elkövetett szabálytalanság. Ezeket be lehetett fújni és mi adtunk okot erre. Több helyezkedési hibát is vétettünk, ez volt a következménye sajnos. Ellenfelünk szinte végig három sorral játszott, mi csak az utolsó tíz percben, mert addigra két csatárral is kevesebb állt rendelkezésünkre. A második harmadtól nem játszottunk igazán jól, de sokat dolgozott a társaság. A következő meccsig kicsit át kell szerveznünk a csapatot, mert két komoly hiányzónk lesz.”