Két svéd csapat az ET elődöntőben

Pozsonyban és Bécsben csütörtök este játszották le a European Trophy negyeddöntőit. Ezekben négy svéd és egy-egy osztrák, szlovák, finn és német csapat került be. Bécsben svéd derbit rendeztek az első párban. A Lulea ellenfele a Brynas volt, és bár az utóbbiak szereztek vezetést, a Lulea még az első harmadban kiegyenlített, majd a második harmadot két góllal is megnyerte. Az utolsó két percre a Brynas lehozta a kapust, de csak egy gólt tudott ütni, így a luleaiak mennek tovább (4-3).

Ezzel a meccsen egyidőben Pozsonyban egy újabb svéd klub lépett jégre. A HV71 ellenfele a finn Tappara Tampere volt. A svédek az első harmadban szerezték meg a vezetést, a finnek a másodikban egyenlítettek, és a legjobbkor, mindössze 46 másodperccel a 60. perc vége előtt szerezték meg a vezetést. A sovány előny kitartott a lefújásig, 2-1-gyel a Tappara került az elődöntőbe.

A második pozsonyi mérkőzésen a Slovan a Farjestadot fogadta. Az első és a második harmadban is két svéd gól esett, a Slovan csak 38:56-nál tudott a hálóba találni. Mivel a szlovákok a harmadik harmadban is gólképtelenek maradtak, a svéd csapat 4-1-gyel ment tovább.

A negyedik párban a Vienna Capitals ellenfele az Eisbaren Berlin volt. A nézőknek a 39. percig kellett várniuk az első gólra, amelyet a hazaiak szereztek. Ezt a 47. percben megtoldották még eggyel, de hamar szépített az Eisbaren. Sokáig maradt a 2-1, ám 58:20-nál lejött a berlini kapus, a kialakult létszámfölényben pedig sikerült az egyenlítés. A hosszabbításban aztán kiszórtak egy berlini játékost, az emberelőnyt a Vienna kihasználta, 3-2vel ők mentek tovább. A két elődöntőt szombaton Pozsonyban és Bécsben, a döntőt vasárnap Pozsonyban játsszák.