Fölényes gyergyói győzelem

Múlt héten négy mérkőzést játszottak a román felnőtt bajnokságban, amivel a pontvadászat utolsó fázisához érkezett.
Hétfőn, azaz december 3-án a Steaua Rangers fogadta a már alapszakaszgyőztes HSC Csíkszeredát, a csíkiak pedig annak ellenére, hogy nem a teljes kerettel utaztak el Bukarestbe, megnyerték a mérkőzést. Már a második harmad közepén 3-0 vezettek a vendégek, többek között Mihály Ede dupljának köszönhetően, végül pedig a katonák hiába találtak be kétszer is, egygólos kék-fehér győzelem született.

Steaua Rangers–HSC Csíkszereda 2-3
Gólszerzők: Georgescu, Muntean, illetve Mihály E. 2 és Moldován.

Kedden Gyergyószentmiklóson rég látott hokiünnepet láthattak a hazai Progym szurkolói, hiszen a piros-fehérek az elmúlt évek teljesítményét feledtetve simán legyőzték a galaci Dunareát, 11-2-re. A mérkőzésen Daradics mesterhármast ért el, valamint Sára is duplázni tudott. A találkozó egyébként elég durvára sikeredett, összesen 68 percnyi büntetőt szedtek össze a csapatok, amiből a hazaiak 30-at, a vendégek pedig 38-at vállaltak magukra.

Gyergyószentmiklósi Progym SK–CSM Dunarea Galati 11-2
Gólszerzők: Daradics Cs. 3, Sára 2, Pál Zs., Pál Cs., Nagy L., Ambrus, Székely L., Köllő, illetve Randa és Persson.

Szerdán egy baráti hangulatú mérkőzést játszottak Csíkszeredában, a HSC Csíkszereda saját farmcsapata ellen lépett jégre. A nagy csapat legyőzte a fiatalokat, annak ellenére, hogy az ISK HSC egy harmad után 3-0-ra vezetett. Érdemes megjegyezni hogy a HSC-nél csupán egy légiós játszott, Jaroslav Sarsok személyében. A mérkőzésen kiváló egyéni teljesítményeket láthattak a szurkolók, hisz Elekes Levente triplázni tudott, míg Góga Attila, illetve Bíró Tamás is két-két gólt szerzett.

HSC Csíkszereda–ISK Csíkszereda 7-5
Gólszerzők: Góga 2, Bíró T. 2, Flinta, Nagy L., Sarsok, illetve Elekes 3, Farkas T. és Kolozsi L.

Szombaton újabb két mérkőzésre került sor a bajnokság alapszakaszában, az ISK Csíkszereda fogadta a bukaresti Sportul Studentescet, illetve a gyergyói Progym a Steauát látta vendégül. Az eddig 0 pontos Sportul az esélytelenek nyugalmával játszva megszorongatta az ISK-t, úgy hogy a harmadik harmadot simán nyerték 3 góllal, ezzel 60 perc után beállítva az 5-5-ös eredményt. A hosszabbítás utolsó percében Geréb István gólt lőtt, és ezzel nyertek a csíkiak 6-5-re. Ez volt az első pontszerzésük a bukarestieknek.

ISK Csíkszereda–Sportul Studentesc 6-5 h. u.
Gólszerzők: Tankó 2, Kánya 2, Janovits, Geréb, illetve Tanase 2, Halunga , Hutuleac és Haba.

Gyergyóban a Progym fogadta a Steauát, de a nagy várakozások ellenére nem sikerült legyőzni a bukaresti csapatot. Az első két harmadban még kiegyenlített volt a játék, azonban az utolsó felvonásban már nem bírta az iramot a gyergyói csapat. Farkas Csaba edző legénysége négy perc leforgása alatt három gólt is kapott, így 5-1-es vendégsiker született. A Progym játékosai küzdöttek becsülettel, hisz két harmad után még csak 2-1-re vezettek a fővárosiak.

Gyergyószentmiklósi Progym SK–Steaua Rangers 1-5
Gólszerzők: György R., illetve Bogdan, Timaru, Dolinyin, Munteanu és Georgescu.