Bombaerős kerettel készülnek az oroszok az EHT-ra

 

Decemberben a Channel One Cupot rendezik az EHT keretein belül. Az oroszoknak ki kell köszörülniük a csorbát, miután novemberben csak a harmadik helyen végeztek az Euro Hockey Tour első állomásán, a finnországi Karjala-kupán. Biljaletgyinov beveti a nagyágyúit az orosz nevén Kubok Pervovo Kanala névre keresztelt tornán, meghívót kapott például Ovecskin, Kovalcsuk, vagy Dacjuk. Az ő szereplésüket elvileg veszélyezteti az NHL-ben történő esetleges megegyezés, ám a dolgok jelenlegi állása szerint ez a fenyegetés nem komoly.

A Channel One Cup menetrendje:
2012. december 13., 17:00: Svédország–Oroszország
2012. december 13., 17:30: Finnország–Csehország (Hartwall Areena, Helsinki)
2012. december 15., 11:00: Oroszország–Csehország
2012. december 15., 15:00: Finnország–Svédország
2012. december 16., 11:00: Oroszország–Finnország
2012. december 16., 15:00: Csehország–Svédország

Játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Ondrej Pavelec (Bílí Tygrí Liberec), Alexander Salak (Farjestad, SWE)
Védők: Filip Novák (Dinamo Moszkva, KHL), Jakub Kindl (Pojistova Pardubice), Lukas Krajícek (Dinamo Minszk, KHL), Martin Skoula (Lev, KHL), Roman Polák (Vítkovice Steel), Zdenek Kutlak (Ambri-Piotta, SUI), Jakub Nakládal (Szpartak, KHL)
Támadók: Martin Hanzal (Mountfield Ceské Budejovice), Tomás Plekanec (Rytíri Kladno), Vladimír Sobotka (Slavia Praha), Martin Ruzicka (Oelári Trinec), Peter Koukal (Nyeftyehimik, KHL), David Krejci (Pojistovna Pardubice), Tomás Rolinek (Szalavat Julajev, KHL), Jakub Svoboda (Kometa Brno), Michael Frolík (Pirati Chomutov), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Ales Hemsky (Pojistovna Pardubice), Jakub Petruzalek (Amur, KHL), Jakub Vorácek (Lev, KHL), Petr Nedved (Bílí Tygrí Liberec)

Finnország:
Kapusok: Ari Ahonen (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Joni Ortio (HIFK)
Védők: Teemu Laakso (Szeversztal, KHL), Ilari Melart (HIFK), Lasse Kukkonen (Rögle, SWE), Atte Ohtamaa (Karpat), Mikko Maenpaa (CSZKA, KHL), Kristian Nakyva (JYP), Sami Lepistö (Lokomotiv, KHL), Teemu Eronen (Jokerit)
Támadók: Jori Lehtera (Szibir, KHL), Tuomas Kiiskinen (Donbassz, KHL), Tommi Huhtala (Blues), Jere Sallinen (HPK), Ville Koho (SaiPa), Jonas Endlund (Szibir, KHL), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Kristian Kuusela (Blues), Miika Lahti (JYP), Antti Pihlström (Szalavat Julajev, KHL), Toni Kahkönen (Karpat), Teemu Ramstedt (Blues), Juhamatti Aaltonen (Rögle)

Oroszország:
Kapusok: Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Vaszilij Kosecskin (Szeversztal), Ilja Brizgalov (CSZKA)
Védők: Anton Belov (Avangard), Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszej Jemelin, Jevgenyij Medvegyev, Konsztantyin Kornyejev, Ilja Nyikulin (mind a négyen Ak Barsz), Gyenyisz Gyenyiszov, Jakov Rilov, Jevgenyij Rjaszenszkij (mindhárman CSZKA), Fjodor Tyutin (Atlant)
Támadók: Artyom Anyiszimov, Jegor Averin, Szergej Plotnyikov (mindhárman Lokomotiv), Jevgenyij Dadonov (Donbassz), Pavel Dacjuk, Alekszandr Radulov, Szergej Sirokov (mindhárman CSZKA), Nyikolaj Zsergyev (Atlant), Dmitrij Kazionov, Nyikolaj Kuljomin, Jevgenyij Malkin, Szergej Mozjakin (mind a négyen Metallurg Magnyitogorszk), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Alekszandr Ovecskin (Dinamo Moszkva), Alekszandr Perezsogin, Alekszandr Popov (mindketten Avangard), Alekszej Tyerescsenko (Ak Barsz), Vagyim Sipacsov (Szeversztal)

Svédország:
Kapusok: Jhonas Enroth (Almtuna), Anders Lindback (Ilves, FIN)
Védők: Niclas Burström (Skelleftea), Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Tobias Viklund (AIK), Carl Gunnarsson (Örebro), Sebastian Erixon (Timra), Jonas Ahnelöv (Modo), Victor Hedman (Barisz, KHL)
Támadók: Joakim Lindström (Skelleftea), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Patrik Berglund (Vasteras), Oscar Lindberg (Skelleftea), Carl Söderberg (Linköping), Nicklas Backström (Dinamo Moszkva, KHL), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Niklas Persson (CSZKA, KHL), Viktor Stalberg (Atlant, KHL), Nicklas Danielsson (SC Bern, SUI), Marcus Johansson (Bofors)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
ROM 17:30 PROSCC 2-7VÉGE
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC INFO
KHL 15:00 AVGSZK 
    • SPORT 2
U20 15:40 KMHZNO 
U18 16:00 PEFAVS INFO
U20 17:40 AVSETO INFO
U20 17:40 VASDHK INFO
U18 17:45 SZDKMH INFO
U18 18:00 ZEGMIS INFO
U20 18:30 UTEMAC INFO
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 
U18 15:40 VSVETO 
U18 16:30 PEFSCC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:30 MISSCC 
EL 18:30 TITUTE 
EL 19:00 MACFTC 
U18 19:00 EHLMIS 
U18 19:00 ZASAVS 
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
   H I R D E T É S
Partnerünk