Bombaerős kerettel készülnek az oroszok az EHT-ra

 

Decemberben a Channel One Cupot rendezik az EHT keretein belül. Az oroszoknak ki kell köszörülniük a csorbát, miután novemberben csak a harmadik helyen végeztek az Euro Hockey Tour első állomásán, a finnországi Karjala-kupán. Biljaletgyinov beveti a nagyágyúit az orosz nevén Kubok Pervovo Kanala névre keresztelt tornán, meghívót kapott például Ovecskin, Kovalcsuk, vagy Dacjuk. Az ő szereplésüket elvileg veszélyezteti az NHL-ben történő esetleges megegyezés, ám a dolgok jelenlegi állása szerint ez a fenyegetés nem komoly.

A Channel One Cup menetrendje:
2012. december 13., 17:00: Svédország–Oroszország
2012. december 13., 17:30: Finnország–Csehország (Hartwall Areena, Helsinki)
2012. december 15., 11:00: Oroszország–Csehország
2012. december 15., 15:00: Finnország–Svédország
2012. december 16., 11:00: Oroszország–Finnország
2012. december 16., 15:00: Csehország–Svédország

Játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Ondrej Pavelec (Bílí Tygrí Liberec), Alexander Salak (Farjestad, SWE)
Védők: Filip Novák (Dinamo Moszkva, KHL), Jakub Kindl (Pojistova Pardubice), Lukas Krajícek (Dinamo Minszk, KHL), Martin Skoula (Lev, KHL), Roman Polák (Vítkovice Steel), Zdenek Kutlak (Ambri-Piotta, SUI), Jakub Nakládal (Szpartak, KHL)
Támadók: Martin Hanzal (Mountfield Ceské Budejovice), Tomás Plekanec (Rytíri Kladno), Vladimír Sobotka (Slavia Praha), Martin Ruzicka (Oelári Trinec), Peter Koukal (Nyeftyehimik, KHL), David Krejci (Pojistovna Pardubice), Tomás Rolinek (Szalavat Julajev, KHL), Jakub Svoboda (Kometa Brno), Michael Frolík (Pirati Chomutov), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Ales Hemsky (Pojistovna Pardubice), Jakub Petruzalek (Amur, KHL), Jakub Vorácek (Lev, KHL), Petr Nedved (Bílí Tygrí Liberec)

Finnország:
Kapusok: Ari Ahonen (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Joni Ortio (HIFK)
Védők: Teemu Laakso (Szeversztal, KHL), Ilari Melart (HIFK), Lasse Kukkonen (Rögle, SWE), Atte Ohtamaa (Karpat), Mikko Maenpaa (CSZKA, KHL), Kristian Nakyva (JYP), Sami Lepistö (Lokomotiv, KHL), Teemu Eronen (Jokerit)
Támadók: Jori Lehtera (Szibir, KHL), Tuomas Kiiskinen (Donbassz, KHL), Tommi Huhtala (Blues), Jere Sallinen (HPK), Ville Koho (SaiPa), Jonas Endlund (Szibir, KHL), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Kristian Kuusela (Blues), Miika Lahti (JYP), Antti Pihlström (Szalavat Julajev, KHL), Toni Kahkönen (Karpat), Teemu Ramstedt (Blues), Juhamatti Aaltonen (Rögle)

Oroszország:
Kapusok: Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Vaszilij Kosecskin (Szeversztal), Ilja Brizgalov (CSZKA)
Védők: Anton Belov (Avangard), Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszej Jemelin, Jevgenyij Medvegyev, Konsztantyin Kornyejev, Ilja Nyikulin (mind a négyen Ak Barsz), Gyenyisz Gyenyiszov, Jakov Rilov, Jevgenyij Rjaszenszkij (mindhárman CSZKA), Fjodor Tyutin (Atlant)
Támadók: Artyom Anyiszimov, Jegor Averin, Szergej Plotnyikov (mindhárman Lokomotiv), Jevgenyij Dadonov (Donbassz), Pavel Dacjuk, Alekszandr Radulov, Szergej Sirokov (mindhárman CSZKA), Nyikolaj Zsergyev (Atlant), Dmitrij Kazionov, Nyikolaj Kuljomin, Jevgenyij Malkin, Szergej Mozjakin (mind a négyen Metallurg Magnyitogorszk), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Alekszandr Ovecskin (Dinamo Moszkva), Alekszandr Perezsogin, Alekszandr Popov (mindketten Avangard), Alekszej Tyerescsenko (Ak Barsz), Vagyim Sipacsov (Szeversztal)

Svédország:
Kapusok: Jhonas Enroth (Almtuna), Anders Lindback (Ilves, FIN)
Védők: Niclas Burström (Skelleftea), Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Tobias Viklund (AIK), Carl Gunnarsson (Örebro), Sebastian Erixon (Timra), Jonas Ahnelöv (Modo), Victor Hedman (Barisz, KHL)
Támadók: Joakim Lindström (Skelleftea), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Patrik Berglund (Vasteras), Oscar Lindberg (Skelleftea), Carl Söderberg (Linköping), Nicklas Backström (Dinamo Moszkva, KHL), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Niklas Persson (CSZKA, KHL), Viktor Stalberg (Atlant, KHL), Nicklas Danielsson (SC Bern, SUI), Marcus Johansson (Bofors)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC INFO
MK 18:00 DABVAS INFO
U18 18:00 SZDDHK INFO
U18 19:00 ZNOUTE 
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 
U18 17:40 AVSKMH 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 MISMAC 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk