Bombaerős kerettel készülnek az oroszok az EHT-ra

 

Decemberben a Channel One Cupot rendezik az EHT keretein belül. Az oroszoknak ki kell köszörülniük a csorbát, miután novemberben csak a harmadik helyen végeztek az Euro Hockey Tour első állomásán, a finnországi Karjala-kupán. Biljaletgyinov beveti a nagyágyúit az orosz nevén Kubok Pervovo Kanala névre keresztelt tornán, meghívót kapott például Ovecskin, Kovalcsuk, vagy Dacjuk. Az ő szereplésüket elvileg veszélyezteti az NHL-ben történő esetleges megegyezés, ám a dolgok jelenlegi állása szerint ez a fenyegetés nem komoly.

A Channel One Cup menetrendje:
2012. december 13., 17:00: Svédország–Oroszország
2012. december 13., 17:30: Finnország–Csehország (Hartwall Areena, Helsinki)
2012. december 15., 11:00: Oroszország–Csehország
2012. december 15., 15:00: Finnország–Svédország
2012. december 16., 11:00: Oroszország–Finnország
2012. december 16., 15:00: Csehország–Svédország

Játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Ondrej Pavelec (Bílí Tygrí Liberec), Alexander Salak (Farjestad, SWE)
Védők: Filip Novák (Dinamo Moszkva, KHL), Jakub Kindl (Pojistova Pardubice), Lukas Krajícek (Dinamo Minszk, KHL), Martin Skoula (Lev, KHL), Roman Polák (Vítkovice Steel), Zdenek Kutlak (Ambri-Piotta, SUI), Jakub Nakládal (Szpartak, KHL)
Támadók: Martin Hanzal (Mountfield Ceské Budejovice), Tomás Plekanec (Rytíri Kladno), Vladimír Sobotka (Slavia Praha), Martin Ruzicka (Oelári Trinec), Peter Koukal (Nyeftyehimik, KHL), David Krejci (Pojistovna Pardubice), Tomás Rolinek (Szalavat Julajev, KHL), Jakub Svoboda (Kometa Brno), Michael Frolík (Pirati Chomutov), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Ales Hemsky (Pojistovna Pardubice), Jakub Petruzalek (Amur, KHL), Jakub Vorácek (Lev, KHL), Petr Nedved (Bílí Tygrí Liberec)

Finnország:
Kapusok: Ari Ahonen (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Joni Ortio (HIFK)
Védők: Teemu Laakso (Szeversztal, KHL), Ilari Melart (HIFK), Lasse Kukkonen (Rögle, SWE), Atte Ohtamaa (Karpat), Mikko Maenpaa (CSZKA, KHL), Kristian Nakyva (JYP), Sami Lepistö (Lokomotiv, KHL), Teemu Eronen (Jokerit)
Támadók: Jori Lehtera (Szibir, KHL), Tuomas Kiiskinen (Donbassz, KHL), Tommi Huhtala (Blues), Jere Sallinen (HPK), Ville Koho (SaiPa), Jonas Endlund (Szibir, KHL), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Kristian Kuusela (Blues), Miika Lahti (JYP), Antti Pihlström (Szalavat Julajev, KHL), Toni Kahkönen (Karpat), Teemu Ramstedt (Blues), Juhamatti Aaltonen (Rögle)

Oroszország:
Kapusok: Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Vaszilij Kosecskin (Szeversztal), Ilja Brizgalov (CSZKA)
Védők: Anton Belov (Avangard), Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszej Jemelin, Jevgenyij Medvegyev, Konsztantyin Kornyejev, Ilja Nyikulin (mind a négyen Ak Barsz), Gyenyisz Gyenyiszov, Jakov Rilov, Jevgenyij Rjaszenszkij (mindhárman CSZKA), Fjodor Tyutin (Atlant)
Támadók: Artyom Anyiszimov, Jegor Averin, Szergej Plotnyikov (mindhárman Lokomotiv), Jevgenyij Dadonov (Donbassz), Pavel Dacjuk, Alekszandr Radulov, Szergej Sirokov (mindhárman CSZKA), Nyikolaj Zsergyev (Atlant), Dmitrij Kazionov, Nyikolaj Kuljomin, Jevgenyij Malkin, Szergej Mozjakin (mind a négyen Metallurg Magnyitogorszk), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Alekszandr Ovecskin (Dinamo Moszkva), Alekszandr Perezsogin, Alekszandr Popov (mindketten Avangard), Alekszej Tyerescsenko (Ak Barsz), Vagyim Sipacsov (Szeversztal)

Svédország:
Kapusok: Jhonas Enroth (Almtuna), Anders Lindback (Ilves, FIN)
Védők: Niclas Burström (Skelleftea), Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Tobias Viklund (AIK), Carl Gunnarsson (Örebro), Sebastian Erixon (Timra), Jonas Ahnelöv (Modo), Victor Hedman (Barisz, KHL)
Támadók: Joakim Lindström (Skelleftea), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Patrik Berglund (Vasteras), Oscar Lindberg (Skelleftea), Carl Söderberg (Linköping), Nicklas Backström (Dinamo Moszkva, KHL), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Niklas Persson (CSZKA, KHL), Viktor Stalberg (Atlant, KHL), Nicklas Danielsson (SC Bern, SUI), Marcus Johansson (Bofors)

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk