Két győzelem és két vereség a junioroknál

A megszerezhető kilenc pontból kettőt sikerült megszerezni a magyar csapatoknak a szlovák junior első osztályban. A MAC végig tapadt az utolsó előtti helyen álló Privigyére, utolsó alkalommal 39 másodperccel a rendes játékidő vége előtt sikerült egyenlíteni, ezzel lett 4-4 az állás. Mivel a hosszabbításban egyik csapatnak sem sikerült gólt szereznie, ezért jöhettek a büntetőlövések, amiben a budapesti csapat volt a jobb, így 5-4-re nyertek. A Debrecen nem kezdett rosszul a Pöstyén ellen, hiszen 1-1-es döntetlent hozó első harmad után, a második legelején emberhátrányból még a vezetést is sikerült megszerezni. Sajnos a kiállítás letelte után két másodperccel a hazaiak kiegyenlítettek, majd hat és fél perccel később a vezetést is megszerezték. A Debrecen azonban több gólt már nem tudott szerezni, míg a szlovák csapat egy másodperccel a játék vége előtt negyedszer is mattolta a magyar védelmet, ezzel lett 4-2. Nem termett sok babér az UTE-Vasas csapatának Vágbesztercén. Az ellenfél az első harmadot 3-0-ra, a másodikat 2-0-ra, a harmadikat 4-1-re nyerte. A vége 9-1 lett. Vereségével a Debrecen egy helyet csúszott vissza a tabellán, jelenleg nyolcadik, őt követi az UTE-Vasas a kilencedik helyen, míg a MAC továbbra is 13.

A Fehérvár juniorjai Innsbruck után Salzburgban is nyertek, így 100%-os teljesítménnyel zárták a hétvégét. Az osztrák csapat kétszer is egyenlített, de a második harmadban Erdély Csanád duplájára már nem tudtak válaszolni, 4-2-vel fordultak a záró etapra. Az 51. percben mindkét csapat emberelőnyből szerzett találatot, ezzel alakult ki az 5-3-as végeredmény. A Fehérvár továbbra is vezeti a tabellát.

Cimkék: , , , , ,