Két szoros, egy sima U23-as meccs

A juniorbajnokság szerdai fordulójának első mérkőzésén a hosszabbítás legvégén nyert az UTE-Vasas az MTK-FTC ellen. Léránt René mesterhármas szerzett. Fekti Ádám lőtte az első gólt, a hazaiak ezzel a 15. percben vezettek, amit Gágyor Péter toldott meg még eggyel a 33. percben. A második harmad vége előtt Dancsfalvi Norbert csökkentette egygólosra a különbséget, majd a 44. percben Léránt René emberelőnyből egyenlített.

Innentől kicsit felgyorsultak az események, hiszen egy percen belül szerzett gólt mindkét csapat. Előbb Fliszár Zalán vette vissza a vezetést a hazaiak számára, majd újra Léránt egyenlített. Ugyanő a 48. percben saját maga harmadik, csapata negyedik gólját lőve a vezetést is megszerezte az MTK-FTC-nek. A vendégek azonban nem tudták megtartani minimális előnyüket, az 52. percben Farkas Simon egyenlített.

Mivel az eredmény a rendes játékidőben már nem változott, így jöhetett a hosszabbítás, melyben sokáig egyik csapat sem tudta dűlőre vinni a dolgot. Mígnem 18 másodperccel a hosszabbítás vége előtt Fliszár megszerezte a győzelmet érő találatot az UTE-Vasas számára, ezzel lett 5-4. Az MTK-FTC mind a négy gólját a Léránt, Dancsfalvi, Pilcsik sor szerezte.

A második összecsapáson a Debrecen fogadta a Dab.Doclert. A mérkőzés sokkal szorosabban alakult, mint legutóbb. Az első harmad végén például még 0-0 volt az állás. Ekkor azonban négy gólt is lőtt a hazai csapat, ebből kettőt emberelőnyből, amivel 4-0-ra elhúzott. Két Okos Csanád-gól között Odnoga Mátyás és Könczei Áron iratkozott fel a gólszerzők listájára. A Dab.Docler azonban nem adta fel, amit két gyors vendégtalálat jelzett, Nagy Péter és Papp Csaba volt eredményes az 55. és 56. percben. Három perccel később Mocsári Zoltán állította vissza a kényelmes, háromgólos hazai előnyt. A végén Fabian Lundh első magyarországi találatával felzárkózott ugyan két gólra a DAB, de tovább faragnia már nem sikerült a hátrányából, maradt az 5-3.

A nap harmadik mérkőzésén az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia csapata a MAC vendége volt. A fehérváriak semmit nem bíztak a véletlenre, két felnőtt válogatott hátvédet is neveztek a találkozóra ? Hetényi Pétert és Orbán Attilát ?, továbbá két másik EBEL-kerettagot is ? Varga Arnoldot és Hajós Rolandot ?, a kapuban pedig Rajna Miklós kezdett. Érvényesítették is a papírformát, minden harmadot megnyerve 6-0-ra győztek. A gólszerzők sorrendben Szabó D., Orbán, Pukli, Tóth G., Erdély és Kocsis voltak. A körülményekhez képest a nagyon fiatal, fele részben ifjúsági korúakból álló MAC derekasan helyt állt.

Cimkék: , , , , , , ,