Fehérvár?Villach 4-1

Odaadó védekezés, fegyelmezett játék és fantasztikus kapusteljesítmény kellett ahhoz, hogy a Fehérvár nem túl jó játékkal is biztosan verje a Villachot. A szerencse megfordult péntek óta, a kényes pillanatokban nekünk jól pattantak a korongok, szemben az Innsbruck-meccsel. Az első és a második harmadban is voltak nehézségeink, de a harmadik harmadra ugyanúgy elfogyott Hannu Jarvenpaa csapata, mint az első székesfehérvári meccsen. Akkor ugyan kihúzták döntetlenre, de most esélyük sem volt az egyenlítésre, nem maradt erejük, a Fehérvár pedig egyre magabiztosabb lett.

Vas Márton és Tyler Metcalfe is olyan gólt lőtt, amilyet nagyon szeretünk látni. Kapu elé belőtt Korong utáni keveredésből voltak eredményesek. Orbán Attila kiváló középtávoli bombáját némileg elnézte kedvenc amerikai kapusunk, de nem volt érdemtelen a gól az 57-es számára, aki hátul is kitűnően tette a dolgát. A végén Pozsgai Tamás adott tanári passzt Magosi Bálintnak, aki nem kevésbé mesterien lőtte fel a korongot. Kihagytuk, hogy a villachiak közben találtak egy gólt 2-0-nál, de ez szóra sem érdemes. A záró húsz percben még az is belefért, hogy kétperces kettős előnyt nem váltottunk gólra.

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Derek Ryant eltüntettük, a Villachot legyőztük, a két csapat egymás ellen eddig 4-4 pontot szerzett a szezonban. A csapat megmutatta, hogy nem kell tökéletes forma és játék ahhoz, hogy élcsapatot verjen az EBEL-ben. Ugyanakkor az is kiderült vasárnap, hogy hullámvölgyről szó sem volt pénteken, megbotlás volt az, semmi több.

Sapa Fehérvár AV19

4-1 (1-0, 2-1, 1-0)

Villacher SV

EBEL. Székesfehérvár, 3406 néző. Játékvezetők: Krcelic, Trilar, Nagy A., Rakovic.