Fehérvár–Innsbruck 2-5

Ez volt az a mérkőzés, amelyen jóformán semmi nem jött össze a Fehérváriaknak, az Innsbruck meglepetésre elvitte a bajnoki pontokat a Raktár utcából. Jól kezdett a Fehérvár, sorra alakította ki a helyzeteket, de a vendégek apró gólokkal megzavarták a hazai csapatot. 2-0 után a vendégek kényelmes helyzetben voltak, azt játszották, amit a Volán első EBEL-es évében, passzivitásból vártak a kínálkozó lehetőségekre, és a szórványosabb helyzeteiket remekül kihasználták. A fehérváriakon érződött, most a jobbnál jobb helyzetek sem lesznek elegek a gólszerzéshez. A 23. percben Neliba kapuscserével próbálta felrázni a társaságot, de a támadójátékon ez sem segíthetett. Az első hazai gólra egészen az 52. percig kellett várni, ekkor Metcalfe talált be, de ezzel is csak 4-1-re sikerült szépíteni. Ezután Sofron és Manavian percek óta érlelődő bunyója korbácsolta az indulatokat, majd kisvártatva Kovács Csaba hozta közelebb a Fehérvárt. Az utolsó percre Neliba edző Munro helyett mezőnyjátékost hozott be, de ebből is a vendégek húztak hasznot, üres kapus góllal állították be a végeredményt.

Sapa Fehérvár AV19

2-5 (0-2, 0-1, 2-2)

HC Innsbruck

EBEL. Székesfehérvár, 3267 néző. Játékvezetők: Dremelj, Fajdiga, Hribar, Kovács B.