Két vereség, egy győzelem Szlovákiában

A szlovák junior első osztály szombati játéknapján. Az UTE-Vasas 9-3-ra kapott ki, a magyar gólokból Bata Dániel kettőt lőtt, a harmadiknál pedig ő adta a passzt Frajka Botondnak. A MAC sokkal szorosabb meccset játszott Nagyszombaton, pedig a 42. percben már 4-1-re is vezettek a hazaiak. Ekkor azonban három és fél perc alatt két gólt is lőtt a vendég csapat, így a 46. percben már csak egy volt közte. Sajnos azonban hamar jött az újabb szlovák gól, és bár az 53. percben újra egygólosra csökkent a különbség, az egyenlítés már nem sikerült, maradt az 5-4. A magyar gólokat Dósa Krisztián, Plavsic Dominik, Schmál Kristóf és Tóth Richárd ütötték. A Debreceniek megoldották a kötelező feladatot, Pozsonyban 14-et ütöttek a Hoba Bratislavának. A gólözönből Könczei és Kuriljuk 3-3, Okos és Odnoga 2-2, Pál, Elekes-Darabont, Trutko és Balázs pedig 1-1 góllal vette ki a részét. Vasárnap a MAC és az UTE-Vasas ellenfelet cserél, a Debrecen marad Pozsonyban és a Ruzinov ellen folytatja.