Litvánia?Magyarország 1-5

Sima győzelmet aratott a magyar válogatott a litvánok ellen az olimpiai előselejtező torna első játéknapján. Hári János lett a meccs embere, mellette Vas Márton is kétgólos. Benk adta meg az alaphangot, a kapu mögött korongot csent, befordult a kapu elé és fonákkal behúzta a hálóba. Ezt követően kivédekeztünk egy több, mint egyperces kettős emberhátrányt, majd amikor mi játszhattunk először emberelőnyben, érkezett Vas Márton, aki Ladányi és Sofron passzából lőtt bődületes gólt. A harmad végén a litvánok gyors egymásutánban három kisbüntetést szedtek össze, magyar oldalról pedig Vas Márton ült két percet. Az így kialakuló kettős előnyt nem használta ki a csapat, de amikor még egy litván a büntetőpadon ült, Hári másolta le Benk alakítását az első gól előtt, csak ő a másik oldalról kerülte meg a kaput, ezzel lett 3-0. Időnként őriási volt a magyar fölény, a litvánok csak pillanatokig birtokolták a korongot. Lazult a figyelem, Kovács Csaba kapot kiállítást, a baltiak pedig pillanatok alatt kihasználták az emberelőnyt, Kuliesius lőtt a hálóba a bedobókör felső szélétől. Pár percre felbátorodtak a vendégek, erőteljesebben támadtak, többet ütköztek. Lassan visszavettük az irányítást, egy kapu előtti keverés végén Bartalis adott szenzációs passzt,  amibe Hárinak csak az ütő tollát kellett beletennie, ezzel lett 4-1. Két perccel később Vas Márton már a második bombagólját ütötte. A harmad krónikájához tartzik még, hogy Horváth András gólját kisles miatt nem adták meg. Az utolsó 20 percben a magyar válogatott már nem erőltette a támadásokat, a litvánok pedig nem nagyon tudtak mit kezdeni csapatunkkal, újabb gól nem született, a négy évvel ezelőttinél sokkal biztosabban győztük le Litvániát, az első lépést tehát megtettük a Dániába vezető úton.

Fotó: Mudra László (archív)

Litvánia

1-5 (0-2, 1-3, 0-0)

Magyarország

Olimpiai selejzető, G-csoport, Budapest. Játékvezetők: Jonak (SVK), Blaha (CZE), Dalton (GBR).