Dél-Korea legyőzte Nagy-Britanniát

Lejátszották az első fordulót a nikkói olimpiai selejtezőben. A négy részt vevő csapatból három ellenfelünk lesz az áprilisi világbajnokságon, így érdemes odafigyelni az eredményekre, a negyedik pedig a székely-magyar legényekre épülő Románia. A többnyire Mol ligás játékosokból álló szomszédunk szoros, 2-0-s vereséget szenvedett a házigazda japánoktól. A kevés gólt és kevés kiállítást hozó mérkőzésen a házigazdák az első és a harmadik harmadban szerzett találattal szerezték meg a győzelmet, Szaito és Jamasita góljaival. Kapura lövésben sokkal meggyőzőbb volt a hazaiak fölénye, ebben 57-22-re nyertek.

A nap első összecsapásán Nagy-Britannia Dél-Koreával játszott, és egy hallatlanul izgalmas mérkőzésen végül az ázsiai csapat büntetőkkel diadalmaskodott. Pedig az első harmadban már 3-1-re is vezettek a britek. A második harmadban két koreai gól közé csak egy brit fért el, így feljöttek egy gólra. Aztán a 47. percben az egyenlítés is sikerült. Innentől sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem született újabb találat, a végén szétlövésben nyert Dél-Korea, ezzel lett 4-5.

Akit meglep az eredményt, azt emlékeztetünk arra, hogy a koreaiak óriási pénzeket pumpálnak a hokiba, hiszen szeretnék bizonyítani, megérdemelt helye van a 2018-ban esedékes koreai olimpián a válogatottjuknak. Első lépésként tavasszal Lengyelországban megnyerték a divízió 1/B csoportos vb-t.

Ezenkívül is számos nemzetközi eseményt rendeznek a napokban. Csütörtökön Szlovéniában is megkezdődött az EIHC-torna, ahol kétszer annyit kapura lőve 4-0-ra nyertek a szlovének az olaszok ellen, a Kopitar-testvérek közül csak Gasper talált be, világbajnoki ellenfelünk kapujában a honosított Adam Dennis 30 lövést kapott. A korábbi mérkőzésen sem záporoztak a kapura lövések, hiába lőttek többször az osztrákok, a franciák első harmadbeli gólja győzelmet ért, a végén még betaláltak Brückler üres kapujába, így alakult ki a 2-0.

A Subway Super Series harmadik mérkőzését az oroszok nyerték az OHL legjobbjai ellen, hiába vezettek emberhátrányos góllal a kanadaiak, a záró húsz perc közepe táján az oroszok 24 másodpercen alatt fordítottak, 2-1-re nyertek az MHL-esek. Az orosz fiatalok ezzel történelmet írtak, eddigi 18 Ontario állambeli mérkőzésükön még egyszer sem nyertek, tizenkilencedjére már sikerült.

A másik nagyon rangos utánpótlás-eseményen, a Junior Challenge negyeddöntőiben viszont kevésbé voltak sikeresek az oroszok, Svájc fiataljai 4-1-re legyőzték őket, szépíteniük is egyáltalán csak 39 másodperccel a vége előtt sikerült. A másik ágon a kelet-kanadaiak 4-0-ra nyertek a csehek ellen, így az elődöntőket Svájc?USA és Kelet-Kanada?Nyugat-Kanada párosításban rendezik, a csehek pedig az oroszokkal az ötödik helyért találkoznak.