Elsőként Litvánia hirdetett keretet

   

A litván válogatott szövetségi kapitány kihirdette 22 fős keretét a budapesti olimpiai selejtezőre. Hazánk első ellenfele szerda este érkezik Budapestre, Vilniusból indul és Helsinkin át repül Magyarországra. 14 Energija Elektrenai-játékos található a keretben, ez a legerősebb hazai egyesület, és 6 légiós,  a maradék két helyre a Kedainiu LRK csatárai kerültek, ebből a klubból először jutott el játékos a litván válogatottba.

Ahogy jeleztük, nem jön az NHL-klasszis Dainius Zubrus, és nem lesz itt a brit másodosztályban játszó Darius Pliskauskas, vele együtt az egyik legjobb hátvéd, Mindaugas Kieras is hiányzik majd.Helyi kommnetárok szerint az utóbbi évek leggyengébb kerete ez, hiszen nagyon hiányoznak majd a Kazahsztánban profiskodó Kumeliauskas ikrek, Donatas és Tadas és Arnoldas Bosas – velük egy csapatban játszott az előző szezonban Szuper Levente.

A csapat legjobbjai így a lett bajnokságban edződő Alisauskas és Verenis lehetnek, utóbbi adta a győztes gólpasszt a Miskolccal játszott Kontinentális Kupa-meccsen néhány hete. A fiatal Armalis kapus Anze Kopitar klubtársa a svéd másodosztályban, míg a nála is fiatalabb Bendzius ebben a szezonban már a finn élvonalban is bemutatkozhatott. Mindenképpen egy tehetséges, hajtós csapatra kell számítani a nyitó meccsen.

Litvánia játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arunas Aleinikovas 1978 Energija Elektrenai
Mantas Armalis 1992 Mora IK (SWE-2)
Védők:
Nerius Alisauskas 1991  Liepajas Metalurgs (LAT)
Rolandas Aliukonis 1981 Energija Elektrenai
Arturas Katulis 1982 Berkut Kijev (UKR)
Karolis Kubilius 1983 Energija Elektrenai
Valdas Pikcius 1992 Energija Elektrenai
Justinas Vezelis 1988 Energija Elektrenai
Tomas Vysniauskas 1978 Energija Elektrenai
Támadók:
Aivaras Bendzius 1993 Ilves Tampere (FIN)
Daniel Bogdziul 1994  Ilves Tampere (FIN)
Remigijus Guoga 1990 Kedainiu LRK
Vytautas Jagelavicius 1988 Energija Elektrenai
Deividas Kazlauskas 1987 Energija Elektrenai
Dovydas Kulevicius 1982 Energija Elektrenai
Sarunas Kuliesius 1977 Energija Elektrenai
Laisvydas Rimkus 1991 Energija Elektrenai
Dalius Vaiciukevicius 1981 Energija Elektrenai
Povilas Verenis 1990 Liepajas Metalurgs (LAT)
Jonas Viknius 1990 Kedainiu LRK
Algimantas Visockas 1987 Energija Elektrenai
Andrejus Zidkovas 1991 Energija Elektrenai

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
ECHC 17:00 ZLNMAC 3-7VÉGE
MOL 18:00 BEODAB 1-4VÉGE
MOL 18:00 DHKSCC 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 12-1VÉGE
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH INFO
január 25., szerda
NHL 01:05 PITSTL 
    • SPÍLER TV
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
U18   KMHMIS 
NHL 02:00 NYRPHI 
    • SPÍLER TV
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
EBJL 18:40 UTEMAC 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
NHL 01:00 NJDWSH 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 SJSEDM 
    • SPÍLER TV
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   HCIHKB 
NHL 01:00 AllStar
    • SPÍLER TV
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBYSL 13:10 DMJOHC 
EBYSL 13:40 MACZNO 
EBEL 17:30 DECAVS 
EBYSL 17:30 MZAVAS 
EBJL 18:00 UTEDMJ 
NHL 22:00 AllStar
    • SPÍLER TV
január 30., hétfő
EBJL 16:40 VASETO 
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
január 31., kedd
U18 18:30 DHKMIS 
KHL 19:30 SBALOK 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk