Elsőként Litvánia hirdetett keretet

   

A litván válogatott szövetségi kapitány kihirdette 22 fős keretét a budapesti olimpiai selejtezőre. Hazánk első ellenfele szerda este érkezik Budapestre, Vilniusból indul és Helsinkin át repül Magyarországra. 14 Energija Elektrenai-játékos található a keretben, ez a legerősebb hazai egyesület, és 6 légiós,  a maradék két helyre a Kedainiu LRK csatárai kerültek, ebből a klubból először jutott el játékos a litván válogatottba.

Ahogy jeleztük, nem jön az NHL-klasszis Dainius Zubrus, és nem lesz itt a brit másodosztályban játszó Darius Pliskauskas, vele együtt az egyik legjobb hátvéd, Mindaugas Kieras is hiányzik majd.Helyi kommnetárok szerint az utóbbi évek leggyengébb kerete ez, hiszen nagyon hiányoznak majd a Kazahsztánban profiskodó Kumeliauskas ikrek, Donatas és Tadas és Arnoldas Bosas – velük egy csapatban játszott az előző szezonban Szuper Levente.

A csapat legjobbjai így a lett bajnokságban edződő Alisauskas és Verenis lehetnek, utóbbi adta a győztes gólpasszt a Miskolccal játszott Kontinentális Kupa-meccsen néhány hete. A fiatal Armalis kapus Anze Kopitar klubtársa a svéd másodosztályban, míg a nála is fiatalabb Bendzius ebben a szezonban már a finn élvonalban is bemutatkozhatott. Mindenképpen egy tehetséges, hajtós csapatra kell számítani a nyitó meccsen.

Litvánia játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arunas Aleinikovas 1978 Energija Elektrenai
Mantas Armalis 1992 Mora IK (SWE-2)
Védők:
Nerius Alisauskas 1991  Liepajas Metalurgs (LAT)
Rolandas Aliukonis 1981 Energija Elektrenai
Arturas Katulis 1982 Berkut Kijev (UKR)
Karolis Kubilius 1983 Energija Elektrenai
Valdas Pikcius 1992 Energija Elektrenai
Justinas Vezelis 1988 Energija Elektrenai
Tomas Vysniauskas 1978 Energija Elektrenai
Támadók:
Aivaras Bendzius 1993 Ilves Tampere (FIN)
Daniel Bogdziul 1994  Ilves Tampere (FIN)
Remigijus Guoga 1990 Kedainiu LRK
Vytautas Jagelavicius 1988 Energija Elektrenai
Deividas Kazlauskas 1987 Energija Elektrenai
Dovydas Kulevicius 1982 Energija Elektrenai
Sarunas Kuliesius 1977 Energija Elektrenai
Laisvydas Rimkus 1991 Energija Elektrenai
Dalius Vaiciukevicius 1981 Energija Elektrenai
Povilas Verenis 1990 Liepajas Metalurgs (LAT)
Jonas Viknius 1990 Kedainiu LRK
Algimantas Visockas 1987 Energija Elektrenai
Andrejus Zidkovas 1991 Energija Elektrenai

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18 18:40 AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 16:00 PEFDHK 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
október 31., kedd
U20 12:15 DHKVAS 
   H I R D E T É S
Partnerünk