Fehérvár?Linz 7-2

A Volán kiütötte az EBEL-bajnokot, Sikorcin Ladislav és Ladányi Balázs duplázott, Tyler Metcalfe errefelé ritkán látható, csodálatos spin-o-rama gólt lőtt büntetőből. Zsinórban az ötödik hazai siker volt ez, sose volt hasonló szériánk.

Mindhárom harmadot megnyerte a Fehérvár a Linz ellenében. Pedig az első tíz perc kábulata és 2-0-s Volán-vezetése után felállt a vendégcsapat, szépített egy szép kontrából, és szerencsénk volt, hogy nem egyenlített ki a Linz az első harmad végéig. Mihály Árpád kiváló passzából Juraj Durco szerzett vezetést, majd Harlan Pratt egyéni akciója végén a kapuvonal mögül adott vissza, amit Mihály vert be.

A második harmad eleje is szoros volt, de a harmadik sor nagyon okos támadása végén Sikorcin Ladislav óriási gólt lőtt a a bal felsőbe. Másfél perc múlva már 4-1 állt a táblán, Ladányi Balázs ezúttal a kevésbé megszokott oldalról, jobbról lepte meg a kapust, néhány méterrel az alapvonaltól lőtt a hosszú alsóba. Ez jelentette  a meccs végét Westlund kapus számára, akit Hirn váltott. Mint később kiderült, ő is csak eggyel kevesebbel úszta meg. 4-1 után sem álltunk meg, a Linz teljes megtörésére játszott a Fehérvár, s ezt siker koronázta. Sikorcin a 40. percbe az egész mérkőzésen hihetetlen sokat és jól dolgozó Kovács Csaba szenzációs akciója, cselei és passza után talált a kapuba.

A záró húsz perc elején emberelőnyös góllal jött közelebb a Linz, és a harmadik gólért küzdött becsülettel, amikor Ladányi egy szemfüles góllal minden kérdést lezárt. A csattanó az 56. percben érkezett, amikor Tyler Metcalfe-ot a betonlábakon lépdelő Robert Lukas csak büntetőt érően tudott akasztani, az immár magyar állampolgárságú csatár a kapus előtt tett teljes fordulatot követően lőtte be Hirn mellett a korongot a kapuba.

A sikerhez kellett az eddig nem említett negyedik sor erős játéka is, Magosi Bálint például kifejezetten jó kondícióban harcolta végig a meccset, és Benk András is sokszor mutatta magát. Adam Munróról pedig szintén csak jót lehet mondani, egymást követő második meccsen. Minden részlet a helyén volt, így például Pozsgai Tamás is tökéletesen lépett vissza a büntetőpadról az ötödik gól előtt. A Fehérvár történelmet írt, még soha nem nyert zsinórban öt hazai meccsen az EBEL-ben, most ez is megtörtént.

Sapa Fehérvár AV19

7-2 (2-1, 3-0, 2-1)

EHC Black Wings Linz

EBEL. Székesfehérvár, 3127 néző. Játékvezetők: Gebei P., Sporer, Nagy A., Németh M.
Munro (Bálizs) K Westlund, 33:12-től Hirn
Horváth, Hetényi P., Sofron, Vas M., Ladányi 1  Murphy, Hedlund, Lebler, Ouellette, Irmen
Durco, Pratt, Banham, Johansson, Mihály Á. 2  Dorion, MacDonald, Baumgartner, Hisey, Leahy
Pozsgai, Tokaji, Kovács Cs., Sikorcin, Metcalfe 3 R. Lukas, Mitterdorfer, Spannring, Oberkofler, Mairitsch