Bartalisék nyertek, Hentesék nem

Fontos meccset nyert az Allsvenskanban a Troja/Ljungby, míg a GCK Lions kikapott a harmadik helyezett La Chaux-de-Fonds otthonában. Bartalis István csapata az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert, és ugyan a második periódusban a vendég Oskarshamn feljött egy gólra, a harmadik felvonásban újabb két gólt szerezve, 4-1-re magabiztosan nyert a Troja/Ljungby. A harmadik sor szélén kezdő magyar csatár pontot nem szerzett, a második harmadban 2+10 percet kapott. Győzelmével a csapat feljött az ötödik helyre, szorosan tapad az éllovas Leksand üldözőire. A svéd másodosztály erejét jelzi, hogy az Anze Kopitarral megerősített Mora a liga 9. helyén áll, ezúttal a Södertalje vendégeként maradtak pont nélkül.

Másik fiatal csatárunk, Hentes Kristóf a svájci másodosztály egyik legerősebb csapatához látogatott. A GCK Lions 5-1 arányú vereséget szenvedett. Pedig nagyon sokáig nagyon jól állt a Lions, hiszen a 13. percben vezetést is szerzett, amit esélyesebb ellenfelük csak a 39. percben tudott kiegyenlíteni. A harmadik harmadra azonban kijött a két csapat közötti különbség, ebben a játékrészben négy gólt is lőtt a hazai csapat. Hentes nem szerzett pontot. A GCK Lions a 11 csapatos NLB 9. helyén áll.

Cimkék: , , , , ,