UTE?HSC Csíkszereda 0-3

Ahogy az lenni szokott, amikor egy csapat nagyon meggyengül, lélekben nagyon megerősödött Csíkszereda lépett jégre Újpesten. A HSC remek második harmaddal nyert is. Ha eddig a csapategységgel nem voltak megelégedve Csíkszeredában, a nyolc játékos versenyengedélyének visszavonása után egymásért harcoló játékosok vették fel a kék-fehér-fekete mezt. Két hátvédpárral és kilenc csatárral, épp a minimálisan megengedett létszámmal állt ki a HSC az UTE ellen. Kiegyenlített első harmad után a második húsz percben sokkal jobb volt a HSC, nem volt érdemtelen a háromgólos vezetés. A harmadik harmadban próbálkozott az UTE, de nem volt túl sok átütőerő a támadásaiban. Bár egyszer Kozuch hálójába került a korong, abba az akcióba belefújtak a játékvezetők. Az eredmény nem változott, maradt a 3-0, az UTE első győzelmére tovább kell várni.

fotó: UTE

Ancsin János, UTE: ?Nem voltunk ott fejben a meccsen, nem úgy készültünk, ahogy eddig. Nem is akartunk úgy készülni. A második harmad után már látszott az akarat és a szívünk, de a játékunk sajnos görcsössé vált. Sajnos nem tudtuk belőni a helyzeteinket, hiába akartuk.?

Timo Lahtinen, HSC Csíkszereda: ?Nagyon boldog vagyok most. A meccs előtt féltem, hogy ilyen kevés játékossal hogyan tudunk majd boldogulni. Három védőnk volt, egy centerünk, és nyolc csatárunk. Az volt a célunk, hogy spóroljunk az energiánkkal, és ne támadjunk végig. Így nagyon nehéz játszani, remélem, nagyon hamar megoldódik a 8 játékosunk ügye, akik ma nem játszhattak. Veszélyes csapat az Újpest, úgyhogy tényleg örülök, hogy immáron másodjára is sikerült nyerni ellenük.?

Erste Liga, Megyeri út, 213 néző. Játékvezetők: Halassy, Kincses, Sipos, Juhász.
Pleszkán: 90,3% (Hajek)
Kozuch: 100% (Ruczuj)