Patriot?Russzkije Vityazi 2-3

Vay Ádám kiváló, 97,1%-os teljesítménnyel mutatkozott be az MHL-ben. Minimális vereséget szenvedett a Patriot, először nem szerzett itthon pontot. Nem kezdte jól a találkozót a Patriot, ahonnan betegsége miatt ezúttal is hiányzott Hardi Richárd és Fekti Ádám. Gaglojev már a 39. másodpercben vezetést szerzett vendégeknek, majd nem egészen másfél perccel később Sackij emberelőnyben kettőre növelte a vendégelőnyt. Ekkor kapust cserélt a Patriot, minek következtében a negyedik magyar játékos, Vay Ádám is bemutatkozhatott az MHL-ben. Gaglojev duplájával azonban a 10. percre már három góllal vezetett a vendégcsapat. Mint később kiderült, a Vay kapujára tartó 34 lövés közül ez volt az egyetlen, amely átment a gólvonalon.

A felzárkózást a 15. percben kezdték meg Nemesék, ekkor Dolnik emberhátrányban volt eredményes, így 3-1-es állással mentek az első pihenőre a csapatok. A második harmadban három emberelőnyt is kihagyott a magyar MHL-es csapat, így nem sikerült közelebb kerülni a vendégekhez. A harmadik harmadban kétszer is emberelőnybe kerültek a hazaiak, ám az első kimaradt, a másodiknál pedig hamar kiegyenlítették a létszámot a játékvezetők. Sőt 40 másodpercig az orosz csapat játszhatott kettős előnyben. A hősiesen kivédekezett kettős hátrány a feldobta a Patriotot, egyre nagyobb nyomás alatt tartották a vendégek kapuját. Az 54. percben a különösen aktív Kamzik volt eredményes, egygólosra csökkentve a hátrányt. Nem sikerült azonban az egyenlítés, 59.24-nél időt kért a Patriot, sőt kapusát is lehozta, de újabb gólt már nem sikerült szerezni, maradt a 2-3.