Cortináék továbbra is nyeretlenek

Az EHC Red Bull Münchennek öt meccs után egyetlen pontja van. Pat Cortina klubcsapatához vasárnap a tabellán második Adler Mannheim látogatott, és esélyeshez méltóan, a mérkőzés harmadik percétől végig vezetve nyert 4-2-re. A meccsen majdnem kétszer annyit lőtt kapura a müncheni csapat, szám szerint 34-18 a kaput eltalált lövések száma a hazaiaknak, Jochen Reimer 77,8%-kal védett.

Csehországban továbbra is az NHL-esekkel teletűzdelt Rytíri Kladno a legjobb formában lévő csapat, Jágrék hazatérése óta százszázalékos a csapat, öt egymás utáni győzelmüket egy hatodik követte, a legfrissebb áldozat a Mountfield Ceské Budejovice. Jágr és Plekanec két-két pontot jegyeztek, előbbi két gól formájában, a kladnóiak 6-2-re győztek idegenben. A cseh extraligában szoros mérkőzéseket játszottak, hét összecsapásból négy is a rendes játékidőn túl dőlt el.

Szlovákiában a játéknap legizgalmasabb meccsét a HC Kosice nyitrai vendégjátéka hozta, a rendes játékidő négy-négy gólját nyolc különböző játékos szerezte. A hosszabbításban nem esett találat, a győztes büntető pedig a kassai születésű Richard Jencik nevéhez fűződik, Marcel Hascakkal együtt bőven pont per meccs átlag fölött állnak a jelenlegi szezonban.