KMH Budapest?Vienna Flyers 0-2

Felborult a pálya, mégis a vendég osztrák csapat nyert az EWHL vasárnapi mérkőzésén a Tüskecsarnokban. “Az eredménnyel nem lehetek elégedett, de a mutatott játékkal nem lehetek elégedetlen ? kezdte értékelését Gömöri Csaba edző. ? 2-0-ra kikaptunk úgy, hogy az 57. percig 0-0 volt, és a pálya végig felborult, az osztrákok szinte ki sem jöttek a kapujuk elől. A Vienna a túlélésre rendezkedett be, nem nyerni akartak, de véletlenül sikerült nekik. Sajnálom, mert szerintem mindenki meg fogja verni őket, így azt mondhatjuk, hogy fontos két pontot hullajtottunk el. Az egész mérkőzésen nem tudtunk gólt lőni, a legnagyobb ziccerek sem voltak ehhez elegendők. Jól játszottunk, de a gól nem jött össze, emiatt nagyon szomorú vagyok. A mezőny legjobbja az ellenfél kapusa volt, de mi is naggyá tettük.

Az 57. percben aztán az osztrákok találtak egy gólt, mi lehoztuk a kapust a végén, és ez rosszul sült el. A kapus nélküli szituációban rossz döntéseket hoztunk. A tegnapihoz képest több hiányzónk is volt, Medgyes Dorottya pedig meccs közben megsérült, de akik ma a jégen voltak, így is javarészt meghatározó játékosok a fiúk között is. Mindenesetre sokat lehet tanulni ebből a mérkőzésből edzőnek és játékosnak egyaránt, és reméljük, mindez a válogatottjaink szereplésekor kamatozni is fog.

Az osztrákok nem túl szimpatikus játékot játszottak, de minden csapat annyit játszik, amennyit az ellenfél és a játékvezetők megengednek nekik. A teljes történethez az is hozzátartozik, hogy kétszer nekünk is sikerült a kapuba juttatnunk a korongot, de az első alkalommal már belesípoltak, azt hitték a játékvezetők, a kapus birtokolja a korongot, az meg becsúszott a hálóba, a második ilyen esetnél nem tudom, mi volt annak az oka, hogy nem ítéltek gólt. Ennek ellenére magunkban kell keresnünk a hibát, mert ennyi helyzetből és lövésből be kell tudnunk találni.”

VB18 13:00 HUNUKR