Miskolc?Újpest 5-0

Javított a Miskolc, Gyenes hibátlanul védett. Sima győzelmet aratott a tavalyi ezüstérmes a tavalyi sereghajtó ellen a Mol Liga vasárnapi fordulójában. Az UTE szokása szerint masszívan kezdte a találkozót, gólt ugyan nem lőtt és a kapuralövési statisztikák szerint felborult a pálya, azonban az 57. percig szoros volt az eredmény. Az első gólt az idén igazolt hátvéd, Szirányi Bence lőtte a 8. percben. Ezt követően hosszabb gólcsend következett, amit szintén egy védő, a Fehérvártól visszatért Láda Balázs tört meg a 35. percben, ezzel volt 2-0 a Maciknak. A harmadik harmadban sokáig jól zárt az újpesti védelem és Pleszkán kapus, majd az 57. percben Saluga 3 gólosra növelte az eredményt. Ezt Fodor toldotta meg négyre az 58. percben, az 5-0-s végeredményt Wéber állította be a 60. percben. Gyenes mind a 22 kapuja felé tartó lövést hárította.

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolc): A mai játékunkkal alapvetően elégedett vagyok, nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, sokat lőttünk, azaz megdolgoztunk a győzelemért. Öt gólt értünk el úgy, hogy az Újpest kapusa remekül védett. Ami még fontosabb, hogy mind a négy sorunk eredményes volt. Ez a jövőben nagyon fontos lehet.

Ancsin János (vezetőedző, UTE): Megmutattuk, hogy milyen jól is tudunk játszani, helyenként egyenrangú ellenfele voltunk a Miskolcnak. A harmadik harmad elején szerettünk volna pontot rabolni, ezért kockáztattunk, és sajnos nem jött be, akkor kaptuk a gólokat. Úgy gondolom, hogy az idén jó csapatunk lesz.