Szlovén gladiátorok nyertek az amfiteátrumban

Nem sikerült a kezdésre megfelelő jeget készíteni Pulában, és a végére is maradt a horvát bánat. A pulai amfiteátrumban kétórás késéssel kezdődött a Medvescak–Olimpija EBEL-meccs, nem fagyott a jég a nagy melegben. Izgalom jutott a Medvescak-szurkolóknak, de túl nagy öröm nem, az eddigi pont nélkül álló szlovén csapat 3-2-re nyert. A Fehérvár vasárnapi ellenfele, a Red Bull kemény leckét adott EBEL-színvonalból az újonc Innsbrucknak. Félidőben 6-0-ra vezettek a Page-legények, a vége 9-0 lett. A Vienna Capitals a ráadásban nyert Villachban, a hazaiaknál Ryan lőtte a második gólt. A Klagenfurt több bunyóval tarkított meccsen verte a Grazot, míg a Linz 0-3-ról fordított Dornbirnban, bő negyedóra alatt öt gólt rámolt be.