Znojmo?Fehérvár 3-5

Hatékony emberelőnyös játék után, egy hihetetlenül izgalmas mérkőzésen, megszerezte első győzelmét a Fehérvár. Hiába játszott két világbajnok az ellenfélnél, öt vereség után újra nyert a Volán az EBEL-ben. A Volán azzal a határozott szándékkal utazott Znojmóba, hogy megszerzi első pontjait. Ennek érdekében kicsit átalakították a csapatot, Pozsgai és Horváth helyet cserélt, akárcsak Metcalfe és Bailey. Emellett Munro helyett Bálizs kezdett a kapuban. Énekes Lajos a meccs előtti értékelésében elmondta, hogy mint mindig, most is sokat gyakorolták az emberelőnyös szituációkat. Ennek ezúttal meg is lett a haszna. Nem jól indult a mérkőzés, hiszen a hatodik percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Mihály kiállítása alatt Wharton volt eredményes, 1-0. Ezután felváltva szórták ki a játékosokat a játékvezetők, mígnem a 13. percben kettős előnybe került a Volán, amit 13.38-kor Sofron váltott gólra. Így 1-1-es állással mehettek az első pihenőre a csapatok. A második harmadban három kivédekezett kiállítás után a 33. percben kapitulált a Volán védelme, Jarusek szerzett újra vezetést a hazaiaknak, 2-1. A 38. percben azonban éppen ő állíttatta ki magát, amiből egy perccel a harmad vége előtt Ladányi egyenlített, 2-2.

A harmadik harmad elején Durco révén a Volán megszerezte harmadik emberelőnyös gólját, amelynek révén először vezetett a Volán a meccsen. Említést érdemel, hogy ez volt a szezonban a Volán első olyan gólja, amelyet nem az első sor szerzett. Innentől úgy tűnik, hogy nagyon óvatos játékra álltak vissza a csapatok, a jegyzőkönyvbe mindössze egy-egy kiállítás került. Egészen a 60. percig, amikor felpörögtek az események. Előbb 59.13-nál Ladányi villant ismét, és 47 másodperccel a vége előtt kétgólosra növelte az előnyt. Majd kilenc másodperccel a vége előtt Lattner lőtt gólt, amivel egy gólra felzárkóztak a csehek. A Znojmo ekkor lehozta kapusát, ebből azonban Mihály volt eredményes, így 5-3 lett a vége. Mondani sem kell, 5-3-as győzelmével nagyon fontos pontokat szerzett a Volán, egy rendkívül erős ellenfél otthonában. Pucher és Uram a második sorban támadott, a két 2002-es szlovák világbajnok nem tudott pontot érő akciót csinálni a magyarok ellen.