Újpest?Dab.Docler 3-7

A címvédő 20 perc játékkal eldöntötte a meccset, Galanisz 4 gólpasszig jutott. Újpesten az a szakvezetés célja, hogy egyetlen ellenfélnek se adják könnyen a bőrüket, bárki legyen is az. Így is kezdtek a címvédő Dab.Docler ellen, és Virág révén emberelőnyből már a 6. percben megszerezték a vezetést. Alig két percre rá Somogyi szintén előnyből egyenlített. A harmad további részében nem bírtak egymással a csapatok, így maradt az 1-1-es döntetlen. A második harmadban aztán megrázta magát a Dunaújváros, és 20 perc alatt hat gólt ütve eldöntötte a mérkőzés sorsát. Peterdi kétszer, Somogyi, Kiss D., Azari és Chvatal egyszer-egyszer volt eredményes a mérkőzés ezen szakaszában. Az utolsó harmadban az ezúttal is remekül küzdő Újpest két gólt ugyan faragott a hátrányból, előbb Farkas, majd Pichler volt eredményes, de ez csak az eredmény szépítésére volt elég, a vége így is 3-7 lett.

Szilassy Zoltán, Dab.Docler: “A második harmadban döntöttük el a mérkőzést. A harmadik harmadban kicsit dekoncentráltak voltunk, a saját ritmusunkat törtük meg a túlságosan elnyújtott cserékkel. Összességében úgy gondolom könnyedén megszereztük ezt a három pontot, és ez a lényeg. Tavaly óta erősödött egyébként az Újpest, biztos vagyok benne, hogy a későbbiekben okoznak még fejtörést.”
Ancsin János, Újpest: “Tudtuk, hogy jó csapat a Dunaújváros, és sajnos a második harmadban 4 perc alatt sikerült elveszítenünk ezt a meccset ellenük. Akkor ugyanis három gólt is kaptunk egymás után. Az első két harmadban 4 sorral játszottunk végig, de az utolsóra összeraktunk 3 sort, 5 játékost pedig leültettünk. Mindenképpen pozitívum, hogy a harmadik harmadra fejben összeszedték magukat a srácok, visszatért az önbizalmuk, és az akaratuk. Nem is az eredmény érdekel, hanem az, hogy két harmadban (az elsőben és a harmadikban) megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek. Úgy gondolom, fejben kell még fejlődnie a csapatnak. “