Brassó?HSC 3-2

Emberemlékezet óta nem volt negatív a mérlege három fordulót követően a Csíkszeredának, de most ez is megtörtént. A Brassó küzdelmes mérkőzésen 3-2-re győzte le a kék-fehér-fekete alakulatot. Az első és a második harmadban is gyors gólváltások történtek mindkét harmad 1-1-es döntetlennel zárult. A harmadik harmadban Bonar tört a kapu felé, közben háromszor is kísérletezett, a harmadik betalált, ezzel lett 3-2. A HSC hatalmas energiákat mozgósított, az utolsó 10 perc nagy részét az első sor töltötte a jégen. 2 perc 33 másodperccel a vége előtt előnyhöz jutott a HSC, 53 másodperccel a lefújás előtt pedig lehozta a kapust is. Az első sorba Szőcs állt be hatodiknak, és rengeteg helyzetet dolgozott ki ez a hatosfogat, azonban Polc kapus vezérletével a hősiesen védekező brassóiak mindent mentettek, így a Brassó nyerte a rangadót. Majdnem két évet vártak erre a brassóiak, a Mol Ligában utoljára 2010. novemberében győzték le a csíkiakat.

Greg Lindqvist, Brassó: Nehéz mérkőzés volt, amelyen a játékosok közötti apró egyéni különbségek döntöttek. Nem voltak nagyszerűen előkészített gólok. A hangulat és a közönség segített nekünk, de szeretnék a játékosaimnak is gratulálni a ma esti áldozatvállalásukhoz. Drága győzelem volt, hiszen két játékosunk is megsérült, de ilyen a hoki. A sérültek helyén más játékosok fognak lehetőséget kapni, akiknek meg kell mitatniuk, hogy megérdemlik, hogy ebben a csapatban játszhatnak.

Timo Lahtinen, HSC Csíkszereda: A játékosaim ma este rengeteg egyéni hibát követtek el, és sok kiállítást szedtünk össze. Mondtam a játékosainknak a mérkőzés előtt, hogy fegyelmezetteknek kell lennünk. A jövőben erre még inkább oda kell figyelnünk, mert a Brassó nagyon okosan játszott, minden gólját emberelőnyben szerezte. Jó csapatok ellen nem lehet olyan hibákat elkövetni, mint amilyeneket mi elkövettünk ma.

ASC Corona Brassó

3-2 (1-1, 1-1, 1-0)

HSC Csíkszereda

Mol Liga. Brassó, 1000 néző. Játékvezetők: Gergely L., Máthé I., Butucel M.
Polc (Fülöp R.) K Kozuch (Ruczuj)
Wehrs, Rawlyk, Bonar, Péter R., Imecs 1 Molnár Sz., Góga, Novak, Hurtaj, Mihály E.
Nagy Cs., Hietamaki, Borsos, Virág, Antal Zs. 2 Papp, Nagy I., Molnár Zsolt, Tranca, Becze
Laczkó, János, Basilidesz, Fodor Cs., Bálint Zs. 3 M. Varga, Kósa, Skovira, Szőcs, Moldován
Dávid A., Mastaleriu, Lőrincz, Mihailescu, Péter Zs. 4 Bors, Flinta, Bíró, Molnár Zsombor, Bálint A.