Miskolc?Ferencváros 5-2

Egy év után újra magabiztos miskolci győzelem a szezonnyitón. Közel telt ház volt Miskolcon. A játék képe alapján az első harmadban óriási volt a különbség a két csapat között, és bár a Ferencváros a második harmadra jelentősen feljavult, a kihagyott ziccerek miatt ez az eredményben nem mutatkozott meg. Összességében a Miskolc győzelme teljesen megérdemelt. Saluga 2 góllal és egy gólpasszal, Rafaj 3 gólpasszal zárt.

Tim Kehler (Miskolc): “Nagyon jól kezdtük a meccset, a Saluga-Dubek-Rafaj sor remekül játszott. A mérkőzés második felében azonban a játékosok néha elkezdtek egyénieskedni, ami a csapatjáték rovására ment. A lényeg, hogy megszereztük az első győzelmünket, ám azt is látom: sok munka vár még ránk.”

Dobos Tamás (FTC): “Látszott, hogy még rozsdás a gépezet. Nem tudtunk edzőmérkőzéseket játszani, és ennek hiányát nagyon megéreztük. Fontos azonban, hogy végig fenntartottuk a harci kedvet, és a harmadik harmadot meg is nyertük. Sokat kell még csiszolnunk, javítanunk a játékunkon.”

Miskolci Jegesmedvék

5-2

Ferencváros-ESMTK

Mol Liga. Miskolc, 2012. szeptember 7.
Budai K. (Gyenes) K Racko (Szőke)
Hegyi Á., Atkinson, Nagy G., Fodor Sz., Czuba 1 Hoffmann, Hrajnoha, Pilcsik, Gergely Cs., Németh Á.
Láda B., Szirányi B., Dubek, Saluga, Rafaj 2 Erdélyi T., Győri, Dancsfalvi, Borbás, Horváth D.
Gőz, Orosz, Szilágyi, Popovics, Wéber 3 Bontovics, Revák, Hegyi Á. Z., Schellin, Feil A.
Miskolczi, Ritó, Túróczy, Budai R. 4 Lencsés, Géczi, Roczanov, Berta, Léránt
Tim Kehler E Dobos Tamás

Nagyon várt rangadóval kezdődik a Mol Liga magyarországi programja. A Miskolc a Ferencvárost fogadja. A hazaiak összeállításában nincs meglepetés, a vendégeknél viszont van, az előzetesen maródiak közé jelzett Pilcsik és Roczanov is vállalta a játékot.

Ma debütál a Miskolci Jégcsarnok új kivetítője is.

Saliji betegség miatt hiányzik a Ferencvárosból

Események:

Köszönjük a figyelmet, reméljük, azok is tudták velünk követni a meccset, akik nem juthattak ki a miskolci csarnokba.

Az utolsó fél percben Czuba próbálkozott kétszer, eredmény nélkül. Vége, a Miskolc győzelme több, mint megérdemelt. A Ferencváros nagyon rosszul kezdett, és bár később kiegyenlítettebb lett a játék, egy percig sem volt esélyük a pontzerzésre.

még 53 másodperc, Racko fogja meg a korongot

58:49 Nagy G. lövése ment mellé, Atkinson duplája pedig leshelyzetet idézett elő. A bedobás után ferencvárosi lövés, Budai véd

58:31 újabb apró civakodás ezúttal retorziók nélkül, Popovics megint ott volt

Helyesbítek, a párosat Atkinson kapta

Budai már feküdt, de nem sikerült Hegyi Á. Z-nek az üres kapuba emelnie

Gőz még két percet kapott

56:07 Géczi lövése után Budai véd, Gőz védi vehemensen Budait Schellintől, páros kiállítás a vége

55:23 Miskolci tilos felszabadítás, ferencvárosi időkérés

Nagy Gergő hibázott 2 az 1 elleni helyzetben a kapu torkában

Túróczy hagyott ki egy szólót

52:54 Pilcsik csúszott lesre, mert Dancsfalvi passz helyett visszahúzta a korongot

51:30, Racko védett, buli a Fradi kapuja előtt

közben Győri visszajött, 5 a 4 ellen játszanak most

elbaltázták a kettős előnyt, pedig még Borbás botja is eltörött, így 5 a 2 és fél ellen játszhattak

49:53 nagy miskolci helyzet után Racko véd, Gergely Csaba viszont 2+10 percet kap 26 másodpercig kettős előnyben a Miskolc

48:35 A miskolciak nem a játékkal foglalkoztak, embetrhátrányban Gergely Csaba szerzett korongot és egyedül vezethette kapura, Budait kicselezve lőtte a második vendéggólt 5-2

48:18 két ferencvárosi és egy miskolci kiállítás, Popovics nagyon sokat dolgozott azért, hogy kiállítsák, nem értem egészen, miért volt ez jó neki

47:50, miskolci les miatt áll a játék

letelt a kiállítás

még fél perc a kiállításból, sikerült kiszabadulni a Fradinak a védőharmadból, egy cserére jó volt mindez

Rafaj keresztpasszát Hegyi Á. Z. tisztázta bevetődve, a túloldalon Saluga üresen állt

45:09 Bontovics ül ki 2 percre fogásért

45. perc: mezőnyjáték után Feil ütött kapuvasat a kék vonalról

42:33 folyamatos játék volt helyzetek nélkül

40:35 Gergely lövését fogja Budai

40:25 megkezdődött a 3. harmad, rögtön Rackonak volt dolga

Vége a második harmadnak. Ezt is két góllal nyerte meg a Miskolc, de sokkal jobban játszott a Ferencváros ebben a 20 percben. A csapatokon kívül pihen a közvetítő is 15 percet, pihenjenek egy kicsit önök is.

39:55 a kapu előtt teljesen egyedül maradó Fodor kapott egy korongot jobbról, és nem hibázott 5-1

39:09 Racko véd egy lövést, közben a 2 perces büntetés letelt, Pilcsik marad még 10 percet

Borbás passza után Horváth ziccerbe került, de Budai bravúrral védett

37:23 Racko fogott rosszul éslezseren egy előreemelt korongot, de végül nem lett semmi baj

36:48 Túróczyt bontotta le Pilcsik a sarokban, fejre irányuló támadásért 2+10

35:43 Hegyi Ádám kap két percet akadályozásért

34:33 villámgyors támadás végén a jobb oldalra átkerült korongot Dubek ütötte a hálóba 4-1

33:55 tlos felszabadítás miatt a Ferencváros kapuja előtt a buli

Wéber kiállítása letelt

32:15 Sokkal összeszedettebb ebben a 20 percben a Ferencváros, ebben az előnyben is felálltak és többször veszélyeztettek eddig

30:35 Az emberelőny lejártakor veszélyes helyzetben Schellin hibázott, de a korong visszakerült a ferencvárosiakhoz és a kavarodás végén Wébert állítják ki bottal lökésért

29:33 visszatért Hegyi Á. Z. és rögtön veszélyt teremtett. Erdélyi ért bele veszélyesen egy kapu előtt pattogó korongba, de Budai védett

előbb Berta ugrott ki az emberhátrányban, majd Fodor hagyta ki a kapu torkából Czuba passzát

28:22 Rafaj a támadóharmadban Hrajnoha kezére ütött, így 4 a 4 ellen folytatódik a játék

26:38Hegyi Ádám Zoltán áll ki fogásért

26:11 miksolci tilos felszabadítás után a hazai kapu előtt a buli

lejárt mindkét kiállítás

24:46 Racko védése után áll a játék, előtte Saluga hagyott ki egy üres kapus lehetőséget, Racko bot nélkül, térden volt már, de a szlovák csatár a kapu mellé emelt közvetlen közelről

23:55 Berta is kimegy két percre testre ütésért

23:07 fogás miatt Géczi pihen két percig

22:00 kézpassz miatt áll a játék, az első percben két miskolci lövőhelyzet volt, az elsőnél Racko védett, a másodiknál a védők tisztáztak. Válaszul Gergely Csaba lőtt a kék vonal közeléből kapura, Budai védett.

megkezdődött a második harmad

20:00 Vége az első harmadnak, eddig óriási a különbség a csapatok között, a Ferencváros csak elvétve jutott el a támadóharmadba.

19:38 Czuba kapta a bal oldalon üresen a korongot, de éles szögben az oldalhálót találja el

18:52 Fodor közeli lövését fogja bravúrral Racko

17:28 a Miskoolc negyedik sora szorította be Lencséséket a védőharmadba, Atkinsont szabálytalanul tudták megállítani, Lencsés kap 2 percet

16:16 a buli után a ferencvárosiak 22-ese, Linus Schellin kapta a kék vonalnál a korongot és óriási gólt lőtt 3-1

16:02 Horváth maradt lent egy ütközés után

15:34 miskolci korongszerzés a középső harmadban, a lövés kipattant a pályáról

14:18 ferencvárosi les miatt állt meg a játék, a buli után Dubek hagyott ki óriási helyzetet

11:08 A Dubek-féle sor előbb egy óriási helyzetet hagy ki, aztán Dubek Saluga elé passzol, és Racko ismét kiszolgáltatott helyzetben van. 3-0

ezzel az előnnyel sem tudott mit kezdeni a Fradi, eddig a miskolciak uralják a mérkőzést

07:44 Nagy Gergő 2 perc bottal akasztásért, 10 perc fegyelmi reklamálásért

06:27 Mindent elsöprő attak a miskolci harmadik sortól, Szolágy kapufája után Wéber üti be a kipattanót

A ferencvárosi előny esemény és lövés nélkül telt el.

03:05 Túróczy emelte ki a korongot a cserepadra

02:12 Wéber nagy helyzetet hagyott ki, majd kiállíttatta magát

01:19 Rafaj átadása Salugát üres kapuval szemben találta, 1-0

00:00 elindult a mérkőzés