Fehérvár?Medvescak 2-4

A Medvescak teljesen megérdemelten vitte el a két pontot az EBEL-rajton. A Fehérvár becsületesen küzdött mindvégig, de egy jobb formában és állapotban lévő ellenfél érkezett a nyitányon.Végig az látszott, hogy valamivel gyorsabb a játék, mint amilyet szeret a Fehérvár, ezen a tempón Sofronék nem tudták megcsinálni a tőlük megszokott dolgokat. Mindazonáltal furcsa meccs volt, mert az akarásnak köszönhetően mindvégig közel maradtunk az eredmény tekintetében. Nagyon hajtós, küzdelmes hatvan perc során sokat szenvedtünk, becsülettel dolgozott a társaság egy, mondjuk ki, ezen a pénteken jobb ellenféllel szemben.

Hét emberelőny maradt ki, így nehéz megnyerni egy ilyen kiélezett meccset, paradox módon a kevesebb hátrányból több gólt értünk el. Kevés igazán nagy helyzetet sikerült kialakítani. Marad az örök tanulság: a magyar jégkorong-történelem azon meccsei, amelyek ünnepléssel kezdődnek, általában nem végződnek jól.

Kevin Primeau (Fehérvár): “Egyértelműen látszott, hogy javulnunk kell a játékban. Nem tudom igazából, hogy mi volt a baj, egyelőre csak arra tudok gondolni, hogy mindenki nagyon bizonyítani akart. Ez kicsit sok egyénieskedést okozott, nem ment jól a csapatjáték. Az egész felkészülési időszakban nem volt ilyen gyenge első harmadunk, nem pörögtünk. A következő meccsen be kell bizonyítanunk, hogy ennél jobbak vagyunk. A feladatunk az, hogy a mérkőzés folyamán elkezdődött javulás folyamatos legyen a következő meccsig.”

Sapa Fehérvár AV19

2-4

Medvescak Zagreb

EBEL. Székesfehérvár, 2012. szeptember 7. Játékvezetők: Dremelj, Jelinek, Hribar, Smeibidlo.
Munro (Bálizs) K Ouzas (Kristan)
Tokaji, Horváth, Ladányi, Vas M., Sofron 1 Letang, Waugh, Miller, Leavitt, Perkovich
Pratt, Durco, Mihály Á., Johansson, Bailey 2 Sertich, Martinovic, Zanoski, Buck, Hebar
Orbán, Pozsgai, Kovács Cs., Sikorcin, Benk 3 MacAulay, Bozic, Fraser, Brine, Naglich
Hetényi P., Magosi, Metcalfe, Németh A., Hajós 4 Vedlin, Sijan, Huculak, Yelovich, Koren
10 Kiállításpercek 26

A mérkőzés előtt ünnepélyes keretek között elbúcsúzott a 24-es számú meztől a Sapa Fehérvár AV19. Ilyen mezt többé nem viselhet székesfehérvári játékos, ugyanis a nyáron visszavonult Palkovics Krisztián tiszteletére a jégcsarnok tetejére húzták fel. Kangyal Balázs 25-ös és Ocskay Gábor 19-es meze mellett a 24-est is visszavonultatták Fehérváron. A csapat és a magyar jégkorong-történelem egyik legnagyobb alakja, Palkovics Krisztián a jégen figyelte az eseményeket. A szurkolók az egész csarnokot megtöltötték a Palkovics Krisztián pályafutását felidéző transzparensekkel. A közönség hangos Palkó rigmussal búcsúzott a játékosként 29 évig a Volánért küzdő szélsőtől. A 10 perces ceremónia után 8 perces késéssel kezdődhetett a mérkőzés.

Frank Banham bemutatkozása az előző szezonból áthúzódó, még három meccsig tartó eltiltása miatt elmarad. Sille Tamásra lábsérülés miatt 2-3 hetes kihagyás vár.

Események:

59:53 Sertich üres kapus gólt lő. Bizonytalanok voltunk hátul. 2-4

Időkérés, lehoztuk a kapust.

58:55 Vas Márton gyors akció végén kisodródva keményet lőtt, de Ouzas zárta a lábát, majd a védőt nagy nehezen megoldották a szorult helyzetet.

58:30 Mindent megtesz a Fehérvár, de tartja magát a Medvescak.

56:29 Kiegészülnek.

55:44 MacAuley bottal többször fejen vágta Sofront, nem fúj a két játékvezető. Nincs kettős előny.

55:35 Egy közepesen veszélyes Ladányi-lövéssel zárult az első sor akciója.

54:29 Vibráló a játék, nagy a rohanás. De emberelőnybe kerülünk, hosszú idő után újra.

52:02 A negyedik sorunk maradt bent az ő elsőjükkel szemben, Hajós lövése zárta ezt a szakaszt, nem ijedtek meg a mieink a váratlan szituációban.

51:10 A Medvescak új taktikája önveszélyes, sok Volán-helyzet alakult ki, tíz perc alatt majdnem annyit támadtunk, mint eddig harmadonként.

50:31 Benk ügyesen szelídített meg egy pattogó korongot, fonákkal még ráverte, nincs gól. A buli után újabb jó Benk-lövés, Sikorcin felé pattant, de nem eléggé jól.

49:20 Durco lőtt, Ouzas kiütötte a kapu mögé.

47:30 Tokaji szép középtávoli lövés, alig ment mellé. A lepattanóból Ladányi rafináltkodott, de nem ment át Ouzason.

47:00 Langyosabb a meccs, a Medvescak visszavett, vagy fárad, majd kiderül. Nincs sok helyzet mostanában.

44:23 Medvescak tilos felszabadítás. Nem sokadik.

42:55: Pozsgai bátran lő, és végre egyszer kijön Ouzasról, de pont nem elénk.

42:22 Mihály kis híján behúzza a kaput megkerülve, de nem. Ouzas nagyon jó ebben.

41:40 Páros kiállítás Vas és Perkovich között.

41:15 Hátrányban kezdtük a harmadot, de szépen kivédekeztük, a végén még kontrára is futotta, lövéssel fejeztük be, de mellé melnt.

Bár egyáltalán nem tudta a saját játékát játszani a Fehérvár, a lehető legjobban jött ki az első negyven percből, mert ebből ennél többet eddig aligha lehetett volna kihozni. Nem úszott el a meccs, pedig továbbra is van egy fokozatnyi különbség a két csapat játéka között. Kevin Primeau-t dicséri, hogy végig számít a negyedik sorra is, ezért jelentős gondjaink még nem voltak kondíció tekintetében sem.

39:58 Horváth kiemelte hátrányban a korongot, Vas Márton belőtte a szólót. Visszajöttünk a meccsbe. 2-3

39:30 15 másodperc alatt kihasználták, Sertich könnyedén bevágta takarásból. 1-3

39:15 Hatalmas horvát helyzet, megúsztuk, de Prattet is kiküldte Jelinek. Közel kétperces kettős hátrány.

38:59 Elfáradtunk a harmad végére, Horváth kiállítása is talán ennek köszönhető. Megelőzték, odaszúrt.

37:46 Perkovich lövése átmegy Munro lábai között, gyorsan újra vezet a Medvescak. 1-2

37:23 Sofron István szólóból egyenlít. A semmiből jött, de gyönyörűen küldte el Ouzast. 1-1

35:24 12 perc emberelőny ment el gól nélkül eddig.

33:24 Ouzas fogta Pratt újabb erős lövését. Orbánt azért még ápolják a kispadon.

32:20 Megvan a hatodik előnyünk. Martinovicot küldték ki.

31:40 Orbán Attilát találják orron, de lábon kihordta egy kis fekvés után.

29:52 Jól védekeztünk, de két nagy helyzet így is adódott Munro kapuja előtt, megúsztuk a hátrányt.

27:52 Banham szerint jön fel a Fehérvár. De ekkor Ladányi akadályozásért 2 percet kap. A második hátrány jön.

26:35: Mihály visszaadja a kölcsönt, Johansson a kapussal szemben, kissé oldalról lő fölé. A kontrából Zanoski 2-1-ben kihagyja a helyzetet.

26:00 Ismét a negyedik sor támad emberelőnyben. Nem sok sikerrel, hamar jön a 2. Johansson majdnem gólt lövet Mihállyal, de Ouzas kiválóan helyezkedik ismét.

24:46 Elöl bizonytalanok vagyunk, majdnem szólóznak a vendégek, de kimarad a ziccer, utána egyből kiállíttatja magát Perkovich.

22:46 Buck hátulról palánkra lökte Metcalfe-ot, 2+10 percet kapott. Szerencsére a magyar center megúszta sérülés nélkül.

20:49 Mihály Árpád fantasztikus szólója végén Ouzas védett. Letang kapuvassal válaszolt a buli utáni akcióból.

A szünetben Ocskay Gábort szakosztály-igazgatót köszöntötték, aki augusztus 20-án lovagkeresztet kapott.

Az EBEL-ben is ritkán látható tempóban kezdett a Medvescak, és 12 percig tartotta is ezt a tempót. Gyorsak, határozottak és nagyon kemények voltak. Ha őszinték vagyunk, örülhetünk, hogy megúsztuk egygólos hátránnyal. A kiállítások jól jöttek, megtörték a Medvescak lendületét, többször az egyenlítéshez is közel jártunk. Ahogy Tokaji Viktor fogalmazott, az első harmad pofonszerű volt.

Biztatásképpen hozzá kell tennünk, hogy az előző szezonban is többször előfordult ilyen zágrábi kezdés, de soha nem tudtak végig ebben a tempóban játszani. Fontos, hogy most is így legyen.

17:28 Johansson lőtt jó helyről keményen, de nincs kipattanó. Később Pozsgai lő jelentős erejűt, Ouzas botossal hárít.

15:58 Újabb előny, amelyet a negyedik sor kezdett meglepetésre. Orbán lőtt egy jót. Alakul.

15:52 Sofront üres kapunál találta meg Ladányi korongja, de a hosszú mellé lőtte. Óriási helyzet volt, teljesen üresen állt a kapu.

14:06 A 2. sor egy jó lövéssel kezdi az előny, Pratt. Ouzas fogta.

13:53 Zanoski könyöklésért ül ki 2 percre, fölösleges szabálytalanság volt.

13:32 Újabb nagy helyzet a zágrábiak előtt, de nincs gól.

13:27 Fraser egyedül maradt a kapussal szemben, és a rövidbe húzta be a korongot. Megérdemelt Medvescak-vezetés.

12:00 Hetényi, Németh és Hajós egyszerre a jégen a negyedik sorban.

11:29 Kék vonalas lövéssel Buckot lőtte ki Pratt. Helyzet továbbra sincs. Kimaradt az előny, lövés nélkül.

10:40: Az 1. sor nem ment sokra.

09:35 Emberelőny. Brine botfogásért ül le.

07:25 Vas játszott Ladányi elő, az első igazi helyzetünk, de Ouzas véd.

07:05 Dominál a Medvescak, gyakorlatilag végig a Fehérvár védőharmadában folyik a játék. A Volán ennek ellenére bátran négy sorral játszik. Sok dolga van Munrónak.

05:36 Megúsztuk a hátrányt, jól védekeztünk, nem volt sok helyzet.

04:50 Másfél perc után tudtak lőni először előnyben a endégek, Munróhoz ragadt a korong.

04:00 Johanssont akasztják egyértelműen, Jelinek nem sípol.

03:36 Az első hátrány következik. Horváth gáncsolásért ül le.

03:00 Beszorult a Fehérvár, három ziccert is fog Munro, kiállítás a vége.

01:05 Letang közeli lövését védte Munro, majd Miller bombáját blokkolták a védők. Veszélyes volt mindkettő.

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO