A München nyerte az Ifj. Ocskay Gábor-emléktornát

Negyedszerre már nem tudta itthon tartani a trófeát a Fehérvár. Pat Cortina csapata büntetőkkel győzött 2-1-re.

Mindkét csapat erejéből 1-1 gólra futotta hatvan perc alatt, így nem dőlt el a kupa sorsa a rendes játékidőben. A müncheniek az első harmad elején szereztek vezetést Ritter révén, amit Metcalfe egyenlített ki Magosi passzából a második húsz perc hajrájában. Ők a Dab.Doclerben is egy sorban játszottak két évvel ezelőtt. Az utolsó harmadban nem esett gól, csak pofonok csattantak Orbán és Kompon révén. Előbbi nagyon akart verekedni, és le is győzte ellenfelét. A csapatok nem játszottak hosszabbítást, egyből a büntetők következtek. Ladányi és Johansson kihagyta, Mihály belőtte magyar részről, míg a németek eggyel többször voltak eredményesek, a győztes találat Buchwieser nevéhez fűződik.

Ezzel először fordult elő a 2009 óta megrendezett torna történetében, hogy nem a Sapa Fehérvár AV19 nyeri az emléktornát. A München soraiban kiváló játékosok léptek jégre, elég csak Blake Sloan nevét idebiggyeszteni, aki 1999-ben Stanley-kupát nyert a Dallas Starsszal. Ugyanakkor mindenképpen intő jel, hogy az emberelőnyök kihasználása mit sem javult az előző szezonhoz képest, hat kétpercest hagytunk ki, s ebből volt egyperces kettős fór is. Az EBEL-szezon jövő pénteken kezdődik, akkor a Medvescak Zagreb látogat Székesfehérvárra.

Sapa Fehérvár AV19

1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 0-1)

EHC Red Bull München

Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna. Székesfehérvár, 2500 néző. Játékvezetők: Druga N., Varjú Á., Moravec M., Scensny S.